Které pokrývky hlavy budou hitem letní sezóny

Letošní léto přichází s trendy pokrývkami hlavy, které snad konečně vytlačí z půvabných ženských hlav všechny možné kšiltovky. Ty patří opravdu jen k sportovním outfitům. Co si pro nás letos móda připravila? Klobouky všech barev i tvarů a hlavně turbany.

Slušivý slamák či látkový klobouček – jaký je pro vás ten správný? A také se nabízí otázka, jestli klobouk barevný, s výrazným vzorem, s širokou krempou nebo raději něco méně nápadného. Pokrývku hlavy vybírejte nejen podle stylu, který je vám blízký, ale také podle tvaru obličeje.

Jaký klobouk pro oválný obličej

Majitelky oválných obličejů jsou šťastné ženy, sluší jim úplně všechno. Ať už si vezmete široký slamák, plátěný klobouček nebo turban, budete vypadat skvěle. Jen u turbanů přece jen opatrně, některé vám mohou obličej opticky ještě víc prodloužit a to už nemusí být úplně v pohodě. Možná bude stačit jen turbanová čelenka.

Ženy s oválným obličejem s kloboučkem koketně na šikmo

Letní klobouk si posaďte lehce zkoseně, šikmá linie vám lichotivě prodlouží konturu obličeje. Vlasy mějte s kloboukem rozpuštěné nebo stažené v culíku na straně. Pokud jde o tvar klobouku, volte raději ten s širší krempou, jestli si troufnete, klidně i maxislamák s květinovým vzorem. Turban si zkuste vytvořit sama z dlouhého šátku a cíp nechte volně spadnout na ramena.

Kdy se nehodí klobouk s širokou krempou

Velké slamáky a klobouky s širokou krempou jsou kupodivu univerzální a hodí se skoro každé ženě, která má odvahu strhnout na sebe pozornost okolí. Jestliže se vám ale obličej k bradě zužuje, těmto širokým kloboukům se vyvarujte. Vybírejte si raději z malých kloboučků i nejrůznějších turbanů, šátků či čelenek. Klidně vyzkoušejte i netradiční modely se zdobením, všechno ostatní vám sekne.