Každodenní zlozvyky, kterými si ničíte vlasy

Už dávno se ví, že vlasy jsou vizitkou žen. Není se tak čemu divit, že si stále více z nás dává s jejich úpravou i celkovou péčí hodně záležet. Jenže mnohé z nás, i když s dobrým vědomím o své vlasy pečují, stále trápí fakt, že ty vlasy prostě nevypadají tak, jak by měly. Možná i vy každý den řešíte, proč vám vlasy padají, lámou se, jsou roztřepené nebo vypadají zplihle, i když jste si jeden předtím umyli. Teď se vám to možná nebude líbit, ale možná se dopouštíte několika chyb, kterými si ničíte vlasy. Ještě než začnete namítat, že to v žádném případě není možné, zkuste si přečíst dnešní článek. Možná v něm odkryjete nepříjemnou pravdu…

Ničíte si vlasy?

Vědomě určitě ne! Chtěli byste možná namítnout, jenže až si přečtete následující řádky, možná dospějete k názoru, že na tom přeci jen něco bude.  Teď už na nic nečekejme a pojďme si prozradit, čím si vědomě či nevědomě ničíte vlasy.

Tužidla, gely, masky

Co se týče vlasové kosmetiky, rozhodně je v současné době z čeho vybírat. Z pultů drogerie sena vás usmívají nejrůznější gely, laky, tužidla, pěny a masky a člověk jim dokáže jen stěží odolat. Tenhle přípravek slibuje větší objem, tenhle vám jistí lesk, další naopak dodá vlasům hebkost. A vy pak podlehnete dojmu, že tohle všechno nutně potřebujete a patlete to na hlavu páté přes deváté. A tím si právě ničíte vlasy, byť to možná myslíte dobře.

Když fénovat, tak na nejvyšší teplotu

Fénování vlasů patří mezi běžné činnosti. Někdy je to prostě potřeba, například když někam hodně spěcháte a nemůžete si díky časové tísni dovolit nechat vlasy volně prosychat. A víte, čím si ničíte vlasy? Třeba už jen tím, že k fénování používáte tu nejvyšší teplotu s myšlenkou, že čím vyšší teplota, tím rychleji vlasy uschnou a vy budete moci vyrazit o pět minut dříve. Ale to je chyba, vlasům tím škodíte a poškozujete je.

Ke kadeřníkovi tak jednou do roka

Pravidelná návštěva kadeřníka nebo kadeřnice by měla být nepsanou nutností. Podle odborníků na vlasy byste si měli nechat konečky zastřihovat pravidelně v intervalu 4-6 týdnů. Samozřejmě se bavíme pouze o zastřihnutí konečků, nikdo vás nenutí k tomu, abyste v tomto intervalu pokaždé shodili dvacet centimetrů – to by koneckonců ani nebylo možné. Pravidelné zastřihování vlasům uleví, odlehčí a celkově jim prospěje.