Kabát je trendem tohoto podzimu – jak vybrat vhodný kabát

Přestože se většina žen uchyluje ke sportovním bundám, kabát je v šatníku každé z nás naprostá nezbytnost. Co jiného si obléknete přes šaty, když jdete do divadla nebo do společnosti? Může být ale potíž najít si pro sebe ten správný.

Kabát si asi nekupujeme každý rok nový, proto je nutná jistá nadčasovost materiálu, střihu a dokonce i barev. Tradičně kromě černého vybíráme kabát ve všech odstínech hnědé, od světlé béžové po tmavě čokoládovou. Pokud chcete vybírat podle současných trendů, je čas se i v barevnosti trochu odvázat.

Výraznější barvy, lesklý vinyl i kostkovaný vzor

Dlouhý kabát rovného střihu s jednoduchým i dvojitým zapínáním je hitem letošního podzimu a zimy. Nejvíc sluší vysokým ženám mladistvého vzhledu, zvlášť když opustí tradiční paletu a zvolí kabát v královské modré, šeříkové, pastelově žluté nebo mechově zelené.

Dalším trendem nastávajícího období jsou kabáty lesklé vinylové, kde neuděláte chybu, když zvolíte černou, můžete se ale odvázat a sáhnout po vínové, hnědé, ale i šeříkově fialové.

Třetím trendem, pokud jde o barevnost, je kostkovaný vzor v béžových a šedých odstínech. Výhodou takového kabátu je, že ho krásně sladíte s elegantním outfitem, přestože působí sportovně a ležérně.

Zavinovací kabáty, umělá kožešina a oversize střední délky

Elegantní kabát s páskem máte možná v šatníku už z loňska a letos si ho náramně užijete. Takový plášť je velmi elegantní, lichotí postavě a nosí se opravdu dobře.

Odvážnější ženy by jistě mohly zkusit trendy kabátek z umělé kožešiny, který úplně láká k zachumlání. V něm vám nebude zima ani v těch největších mrazech.

Kvalitní podzimní či zimní kabát koupíte v každém dobrém nákupním centru, pokud si však uděláte výlet do Prahy, určitě doporučujeme OC Palladium, kde naleznete ten největší výběr nejstylovějších kabátů.

V letošní sezóně se opět vrací oversize kabáty, pod něž si můžete obléknout huňatý svetr a které ledacos zakryjí. Vsaďte na střední délku a kromě legín ho klidně kombinujte i s klasickými džínami.