Joga cviky na hubnutí

I když si jogu s hubnutím možná na první dojem nespojíte, získává si stále větší oblibu právě pro tenhle účinek. Nabízí totiž nejen uvolnění a harmonii, odbourání stresu, zlepšení kondice, koordinace pohybů a pohyblivosti, ale také má výborný vliv na detoxikaci těla a hubnutí.

Pro formování těla jsou vhodné některé druhy jogy:

power joga – zaměřuje se na protažení a formování těla, pomáhá spalovat podkožní tuk

hot joga – cvičí se při teplotě 30 – 34 °C, je ideální pro detox a tím i pro spalování tuků

bikram joga – cvičí se dokonce při 42 °C, jde o dynamický, 90 minut trvající sled póz a dýchacích cvičení.

Hubnoucí asány

Pokud jde o jednotlivé pozice (cviky), jsou některé vyloženě účinné na zpevnění břicha a spalování podkožního tuku v této problematické oblasti.

Kumbhakyasana – poloha desky

Na spalování tuku na břiše je nejspíš nejefektivnější a i když vypadá velmi snadná, věřte, že není. Jak ji správně provést?

Začněte tak, že máte dlaně na zemi pod rameny a kolena pod bedry. Zahněte prsty na nohou pod sebe a nohy postupnými kroky narovnejte dozadu. Při nádechu se dívejte dolů na dlaně. Vaše záda a krk by měly tvořit rovnou přímku. Zatáhněte břicho.

Naukasana – poloha loďky

Tato poloha je výborná na břicho, posiluje i svaly na nohou či zádech. Tuk v oblasti pasu se díky ní začne úžasně rozpouštět.

Lehněte si na záda s nohama nataženýma u sebe, ruce podél těla, dlaně směřují dolů. Během nádechu začněte zvedat nohy (jsou stále napnuté, nekrčte je v kolenou). Špičky chodidel natáhněte vpřed a nohy se snažte zvednout tak vysoko, jak to půjde. Začněte zvedat i hlavu, záda a ruce. Ruce by měly být natažené, směřovat do oblasti kolen a rovnoběžné s podlahou. Dýchejte normálně a udržte tuto polohu 15 sekund. S výdechem se vraťte do výchozí polohy.

Bhujangasana – poloha kobry

Kromě spalování tuku na břiše posiluje tato pozice i celou vrchní část těla a zároveň dělá páteř ohebnější.

Lehněte se na břicho s nohama nataženýma a dlaněmi na podlaze v úrovni ramen. Brada a všechny prsty na nohou se dotýkají podlahy. Pomalu se nadechněte a zvedněte hrudník tak, že ho zakloníte směrem dozadu, jak nejvíc to půjde.