Jíst a nepřibrat – jak na to?

Snad každá žena či dívka by si přála jíst a nepřibrat. Právě váha je u něžného pohlaví nejdiskutovanějším tématem. Drtivá většina žen má zkušenosti s některou dietou, mnohé dokonce patří mezi věčné dietářky a zkouší tak jednu dietu za druhou. Ve snaze shodit přebytečná kila a dostat se blíže k vysněné postavě se tak mučí hlady, zaměřují se pouze na konzumaci ovoce či zeleniny nebo zkouší jiné typy diet, které ale nikdy pořádně nefungují. I když se tedy objeví úbytek hmotnosti, vzápětí jej dotyčné přiberou zpět a díky obávanému jo-jo efektu ještě s dodatkem navíc.

Diety jsou na nic

Možná i vy patříte k ženám, které disponují dlouhým seznamem vyzkoušených diet, ovšem pokaždé bez úspěchu. Neustále tak řešíte snižování váhy a její následné nabírání zpět a už toho máte dost. Nedivíme se! Možná by vám mělo konečně dojít, že diety opravdu nikam nevedou. Proto se v dnešním článku společně podíváme na to, jak jíst a nepřibrat a přitom se v jídle nikterak neomezovat. Dobře, možná maličko.

 Jak jíst a nepřibrat?

To je otázka, na kterou bych chtěla znát odpověď drtivá většina žen. Věřte, že to jde. Chce to jen znát ty správné zásady, které vám prozradíme v následujících řádcích.

  • Jezte méně a častěji

    Pokud přemýšlíte, jak jíst a nepřibrat, budete se muset naučit jíst pravidelně. Během dne tak budete muset sníst až 6 porcí jídla, přičemž si toho na talíř nebudete nakládat tolik. Cílem je jíst častěji, ale menší porce.

  • Ovoce jen dopoledne, zeleninu kdykoli během dne

    U většiny diet se můžete dočíst, že právě ovoce a zelenina představují klíčový bod. Ženy poté nabývají mylného dojmu, že si mohou zeleninu a ovoce dopřávat dle libosti v neomezeném množství. Bohužel to není tak úplně pravda. Ano, zeleninu opravdu můžete jíst neomezené množství a to kdykoli během dne. U ovoce je to ale jinak, to byste měli díky obsahu cukru jíst pouze v první polovině dne.

  •  Když tělo nestrádá

    Pokud vašemu tělu dopřejete vše, co potřebuje a ono tak nebude mít důvod strádat nebo si uchovávat zásoby, nebudete se již muset trápit otázkou, jak jíst a nepřibrat. Pouze v případě, kdy tělu něco chybí, si zásoby schovává na horší časy a vy tím pádem přibíráte.