Jakou vybrat vhodnou obuv na léto a jaké jsou trendy

V létě můžete vybírat z několika typů obuvi, jako jsou tenisky, plátěnky, sandály, žabky či lodičky. Výběr záleží jen na tom, k jaké příležitosti obuv potřebujete. Zda se ji chystáte využít na dovolené, jdete výlet, na koupaliště nebo na zahradu. 

Současný trh nabízí velké množství nádherných a stylových letních bot. Jejich výběr ovšem nepodceňujte, zvolte si boty nejen hezké, ale zároveň i pohodlné. Pamatujte na to, že v letních měsících nohy otékají a boty by vás mohly tlačit. Při výběru dbejte, aby pro vás boty měly vhodnou velikost a tvar a aby byly z kvalitního, prodyšného materiálu. Zvolením správné obuvi si ušetříte případné nepříjemnosti. 

Otevřená obuv

Mezi otevřenou obuv patří sandále, pantofle a žabky. Mohou být na podpatku, na klínku nebo na nízké platformě. Jsou pohodlné, vzdušné a praktické – rychle se nazouvají. 

Současným trendem jsou sportovní sandále se zpevněnou patou. Můžete si je vzít i na nenáročný výlet a nohy vás nebudou bolet. Kdežto žabky nepatří mezi nejvhodnější obuv, jde v podstatě o plážovou obuv. Přesto se stále nosí, a to s velkou oblibou. 

Pevná obuv

V žádném botníku by neměly chybět tenisky, a to ani v létě. Jsou opravdu pohodlné a hodí se téměř ke každému kousku oblečení. V dnešní době se dají kombinovat i se šaty nebo dlouhou sukní. Využijete je na letních túrách, procházkách při chladnějším počasí i jako pohodlnou obuv do práce. 

Romantičtější typy nejspíš sáhnou raději po plátěnkách. Jsou o něco vzdušnější než tenisky a dá se říct, že i elegantnější, přesto zůstávají pohodlné. Obujete je k letním šatům, kraťasům s tričkem nebo k džínám s mikinou. Hodí se pochopitelně i ke sportovnímu oblečení. Jejich výhodou je snadná údržba – pokud se zašpiní, jdou vyprat.

Trendy lakovky

Letošním trendem jsou opět lakované boty (nejlépe lodičky). Aspoň jedny byste měli ve svém botníku mít. Jsou ideální obuví k formálnějšímu outfitu, dají se snadno kombinovat se společenskými kalhotami či s džínami. Pokud nenosíte boty s vyšším podpatkem, dopřejte si lakované balerínky.