Jak zpevnit poprsí

Každá žena touží po dokonalém dekoltu, ať už má malá či velká prsa. Udržet si krásný tvar a pevnost prsou není lehký úkol. Jak roky plynou, tkáně povolí. Viníkem může být zvyšující se věk, narození dětí, výkyvy tělesné váhy, špatné držení těla a v neposlední řadě to může být nedostatečnou péči o partii dekoltu.

Je důležité o svá ňadra pečovat

I bez zásahu plastického chirurga můžete svůj dekolt udělat ještě přitažlivější, než je teď. Začněte správným držením zad. Pokud budete chodit s narovnanými zády věřte, že vám to krásně zdůrazní siluetu postavy a podpoří zpevnění prsních svalů. Zpevnění a vypnutí kůže celého těla, nejen prsou, pomůže také střídání studené a teplé sprchy.

O něco náročnějším, ale nejúčinnějším způsobem, je posilování prsních a zádových svalů. Stačí zařadit do svého denního programu cviky, které bez potíží zvládnete, ale je potřeba vytrvat a  pravidelně cvičit.

Vytrvalost přináší pevnější prsa

Každý cvik provádějte tolikrát, kolikrávám to bude příjemné cíl a celý soubor cvičení opakujte nejméně dvakrát denně.

  • 1. cvik – dámské kliky

Lehněte si na zem obličejem směrem k zemi, jako byste chtěla dělat klasický klik. Cvik se provádí s tím rozdílem, že se během něho neopíráme o špičky chodidel, ale o kolena. Ruce jsou položeny tak, aby byly stejně daleko od sebe jako ramena. Vzepřete se na rukách a kolena nechte na zemi. Ohýbejte lokty tak, až se hrudníkem téměř dotknete země a opět se vzepřete. Pozor dávejte na to, abyste netiskla lokty k tělu.

  • 2. cvik – spojení rukou za zády

Zvedněte loket pravé ruky nad hlavu a ruku nechte klesnout za záda. Levou ruku ohněte v lokti a pokuste se zaháknout prsty. Držte 5 vteřin a následně paže vyměňte. Pokud nedokážete ruce za zády spojit, použijte šátek, kterým si prodloužíte dosah až do okamžiku, než si tam pravidelným cvičením dosáhnete.

  • 3. cvik – předpažení s činkami

Položte se na záda a do rukou uchopte lehké činky, ruce natáhněte podél těla. Předpažte a nechte ruce plynule spouštět za hlavu. Nespěchejte, ať svaly pracují. Zastavte se s rukama v momentě, kdy ucítíte lehké tahání v prsních svalech. V tu chvíli se začněte plynule vracet do původní pozice. Snažte se držet lokty co nejvíce u sebe.

  • 4. cvik – upažení s činkami

Po krátkém odpočinku, kdy zůstaňte ležet ve stejné pozici po předchozím cviku, ruce pomalu rozevíráme do upažení a stejně plynule se vracíme zpět do výchozí polohy.

  • 5. cvik- tlačení dlaněmi

Lokty zvednete až na úroveň ramen, následně se dotkněte celými dlaněmi, snažte se držet dlaně cca 10 cm od těla. Dlaněmi tlačte vší silou proti sobě a vydržíme 10 vteřin.