Jak poznám, že jsem těhotná?

Jak poznám, že jsem těhotná? To je otázka, která proběhne hlavou každé ženy, jenž měla nechráněný pohlavní styk a netrpělivě čeká na menstruaci, která se ale ne a ne dostavit. Ať už je těhotenství plánované či neplánované, po jeho příznacích se po termínu menstruace začne pídit každá z nás – ať už s netrpělivým očekáváním nebo strachem, že se to doopravdy povedlo. Příznaky gravidity jsou různé a každá žena může na své těhotenství přijít díky úplně jiným symptomům. Jestliže i vám nyní vrtá hlavou otázka, jak poznám, že jsem těhotná, pak si bez váhání přečtěte náš dnešní článek. Společně se podíváme na nejčastější příznaky těhotenství a pokusíme se s vámi odpovědět na otázku: jste těhotná nebo ne?

Jak poznám, že jsem těhotná – příznaky gravidity

Stojíte u kalendáře a vidíte, že termín vaší očekávané menstruace už dávno přešel. Uplynulo několik dní a vy jste čím dál nervóznější. Hlavou se vám pořád dokola motá otázka jak poznám, že jsem těhotná a vy jen marně hledáte odpověď. Nezoufejte a přečtěte si následující řádky. Možná mezi nimi najdete odpověď na svou otázku!

Příznak první: Nevolnost

Jedním z nejčastějších příznaků těhotenství je nevolnost objevující se kdykoli během dne. Ačkoli staré povídačky mluví zásadně jen o ranních nevolnostech, nemusí to být pravidlem a vám se tak obsah vašeho žaludku může zhoupnout jak v sedm hodin ráno, tak hodinu po poledni nebo v deset hodin večer.

Příznak druhý: Časté močení

Dalším náznakem, že se ve vašem těle právě zrodil zázrak, je častá potřeba na toaletu, kdy sice rychle hledáte nejbližší WC s pocitem k prasknutí plného močového měchýře, ale ve finále ze sebe dokážete vyprodukovat jen pár kapiček. Za časté nutkání na malou mohou hormony, které se po oplodnění začnou ve vašem těle bouřit jako o život.

Příznak třetí: Citlivost na pachy

Hodně žen popisuje jako příznak svého těhotenství skutečnost, že najednou cítily daleko více a mnohem lépe, nežli předtím. Může se tedy stát, že se vám najednou začne obracet žaludek ve chvíli, kdy ucítíte svůj oblíbený parfém, se kterým jste ještě před pár dny neměla vůbec žádný problém. Nebo naopak vám může začít vonět něco, co jste předtím cítit příliš nemusela – například benzin.

Příznak čtvrtý: Bolesti a špinění

Několik dní po oplodnění dochází k uhnízdění vajíčka, což mohou doprovázet bolesti v podbřišku a jemné špinění či lehké krvácení. I tak se dá poznat, že jste těhotná.