Jak dosáhnout objem ve vlasech bez ohledu na jejich délku

Většina žen je se svými vlasy permanentně nespokojena. Některé z nich skutečně právem: mají vlasy jemné a i po umytí vypadají zplihle. Přičemž čím delší vlasy postižená má, tím zoufaleji jim chybí na objemu. Přitom i dlouhovlásky mohou dosáhnout objemnějšího účesu, pokud budou postupovat podle rad odborníka.

Jemným vlasům pomůže k objemu především správná technika fénování a odpovídající stylingové přípravky. Pokud úplně netrváte na dlouhé hřívě, nejlépe se pro jemné vlasy hodí mikádo střižené po bradu, naopak v žádném případě se nedoporučují výrazně sestříhané vlasy. U dlouhých vlasů dodá velmi jemné sestříhání dynamiku a účes bude vypadat plnější.

Jak získat objem správným fénováním

Před fénováním vmačkejte do vlasů stylingový krém, ten vlasy krásně nadzvedne. Fénujte je s předkloněnou hlavou. Až budou vlasy téměř suché, sáhněte po kulatém kartáči. Pokud chcete nadzvednout části u kořínků, „vytahujte“ pomocí hřebenu či kulatého kartáče vlasy od kořínků směrem nahoru a teplý vzduch nasměrujte přímo na ně. Na závěr, když jsou vlasy suché, je profoukněte ještě studeným vzduchem, abyste objem zafixovali. Dejte pozor, abyste vlasy nefénovali úplně do sucha, účes by spadl. Naopak, pokud chcete zafixovat účes lakem na vlasy, ten aplikujte na dokonale suché vlasy.

Dlouhé bohaté vlny? Pomůže jemné sestříhání a dobrá barva

I dlouhé vlasy mohou získat na objemu, tady ale na kvalitním sestříhání velmi záleží. Je třeba sestříhat přední čas, ale také jemné, téměř neznatelné sestříhání po celé délce. V druhém kroku je dobré natónovat vlasy, aby získaly lesk. Následuje natočení vlasů kulmou do různých směrů. Tím se vytvoří efekt přirozených vln. Nezapomeňte použít ochranný přípravek proti poškození teplem, protože struktura vlasů bude už tak narušená barvou. Pokud budete používat stylingové gely či vosk, nepřežeňte dávkování – vlasy by ztěžkly a zplihly. Vlasové spreje stříkejte na vlasy odspodu nahoru, jednotlivé prameny to krásně nadzvedne.