Jak chránit pokožku v létě?

Ochránit pokožku v létě je nepsaná povinnost, kterou ale spousta lidí bere na lehkou váhu. Bohužel. Často se bez rozmyslu vystavujeme ostrým slunečním paprskům ve snaze pochytat trochu toho bronzu a vůbec nedomýšlíme následky, které mohou díky našemu nerozvážnému chování nastat. Pomineme-li to nejmenší zlo, že se můžete nepěkně spálit, můžete si zároveň zadělat na rakovinu kůže nebo na vznik skvrn, potažmo znamének. Ano, tohle všechno může zákeřné letní sluníčko způsobit, takže pokud jste až do dnešního dne svou pokožku v létě nijak zvlášť nechránili, je ten správný čas s tím začít. A my vám v následujících řádcích řekneme jak!

Chraňte svou pokožku v létě – my víme jak!

Pojďme si v dnešním článku říci, jak chránit pokožku v létě. Není to až taková věda, a když jde o zdraví, není co řešit!

  • Opalovací krém je základ

    Když je řeč o ochraně pokožky, většina z nás si automaticky vybaví krém na opalování. My rozhodně nejsme proti, protože opalovací krém – potažmo jakýkoli přípravek na opalování, ať už to bude krém, olej, mléko nebo sprej – je v letním období nutnost. A je úplně jedno, jestli se budete slunit tady u nás nebo si pojedete vyvalit šunky někam do exotiky. Pamatujte na správný výběr, protože naše slunce je oproti tomu mořskému daleko silnější.

  • Opalování s rozumem

    Co tím máme na mysli? Abyste se zbytečně nezdržovali na sluníčku v době, kdy je jeho síla největší a sluneční paprsky se tak do vaší pokožky zakusují s největší intenzitou. Sluníčko je nejzákeřnější od 11 hodin dopoledne cca do 15 hodin odpoledne. V této době se snažte pobyt na sluníčku omezit, opalovat se přece můžete i odpoledne, aniž byste riskovali, že si přivodíte nějaké zdravotní problémy.

  • Delší svršky

    Poslední tip souvisí s tím předchozím. Když už budete muset trávit delší dobu na sluníčku nebo se na něm vyskytovat v době, kdy nejvíce pálí, dbejte na to, abyste na sobě měli dlouhé svršky. Možná si teď klepete na čelo, proč  byste měli v tom největším vedru nosit dlouhé rukávy, ale věřte, že stačí i chvilička a vaše kůže se spálí takovým způsobem, že budete ještě týden litovat, že jste si to tričko přeci jen nevzali.