Dámské kabáty jsou v módě. Podle čeho vybrat ten nejlepší

Sportovní typy se jistě cítí pohodlně v bundě, kabát je ale nadčasová klasika, bez níž se neobejdete. Jsou dokonce situace, kdy je sportovní bunda přehmatem proti bontonu. A co si budeme povídat, kabáty slaví velký návrat.

v poslední době jsou velmi oblíbené minimalistické kabáty. K dostání jsou v mnoha různých barvách, délkách i materiálech. Jak ale vybrat ten nejlepší a jak ho správně kombinovat? Zkuste některý z našich tipů.

Velikost

Zatímco u jiného oblečení vybíráme tak, aby nám skutečně padlo, kabáty volte nejméně o číslo větší. Dá se očekávat, že pod ním nebudete nosit jen slabou halenku či tričko, takže počítejte s několika vrstvami navíc.

Právě kreativní vrstvení pod maxi kabátem je současný žhavý trend. Vrstvěte svetry, vesty, nebo zkuste koženou bundu do vlněného kabátu. Vytvoříte úžasný kontrast materiálů a navíc budete za hvězdu módního nebe.

Postava

Bez ohledu na to, co je právě trendy, musíte vycházet z jedné jediné konstanty, kterou v módě máte, a tou je vaše postava.například jestli máte postavu ve tvaru obdélníku, je dobré vybírat kabát s páskem. Vrchní zdobení (například kožešina, vysoký límec či kapuce) dodávají objem horní části těla a dokáží zvýraznit vaše křivky. To zúročí ženy s úzkými rameny. Dlouhé kabáty bez výrazného střihu, často jsou to dlouhé kabáty pod kolena ve stylu přímky, které jsou ideální zejména pro vysoké ženy, kabáty áčkového střihu zakryjí nějaký ten faldík navíc.

Materiál

Vůbec nejideálnějším materiálem na kabát je vlna. Vlna je materiál, který je nejen hřejivý, je také odolný proti vlhku. Protože ale kabáty z vlny patří do vyšší cenové kategorie, můžete vybírat mezi kabáty, které jsou kombinací více materiálů, například vlny s hedvábím či polyesterem.

Zvláštní kategorií jsou kabáty z nylonu, prošívané,  ty jsou v současné době v kurzu. U nich je ovšem nutná kontrola, že mají kvalitní izolaci a kvalitní výplň.