Co byste měli vědět dřív, než si necháte udělat tetování

Tetování je módním trendem, ke kterému se hlásí stále větší skupina lidí. Dřív, než i vy podlehnete podmanivému kouzlu inkoustových ornamentů na svém těle, měli byste vědět základní fakta.

Ať už se rozhodnete jen pro drobný obrázek nebo si pořídíte tetování na větší plochu vašeho těla, je třeba si uvědomit, že toto rozhodnutí je navždy. Odstranit tetování sice je možné, ale jde to opravdu dost těžko a není zaručeno, že se to úplně povede. Jste na to připraveni?

Tetování opravdu bolí

První otázkou každého zájemce bývá ta, jestli to bolí. Ačkoliv se většina tatérů snaží mlžit, vězte, že tetování je bolestivé. Záleží samozřejmě na tom, jak má kdo nastavený práh bolestivosti a taky na jaké části těla se necháváte tetovat, vždy jde ale o nepříjemný pocit hraničící s bolestí či přímo o bolest. Tetování začne být obvykle bolestivější až ke konci, kdy tatér dokončuje stínování,případně dotahuje linky přes místa, která vám už předtím několikrát jehlami projel. To už je bolestivé i pro otrlejší povahy.

Je to otevřená rána

Tetování je zásah do povrchové části kůže a jako takové musí být považováno za zranění. Podle toho s ním také zacházejte, tedy ošetřujte ho tak, aby se co nejrychleji zahojilo. Především dbejte na hygienu, ta by měla být samozřejmostí i v salónu, kde se necháváte tetovat.

Tettování byste si měli mazat dva týdny mastí, aby nevyschlo a nepopraskaly vám na něm strupy. Tu by měl mít tatér k dispozici a prodat vám ji. Jestli trpíte alergiemi, akné, nebo jiným kožním onemocněním, musíte se před návštěvou tatéra rozhodně poradit s dermatologem.

Nechte to na podzim

Když už se pro tetování rozhodnete, je lepší ho realizovat mimo letní měsíce, kdy by se mohlo spálit na slunci, víc se vysušovat a hrozí také vyšší riziko zánětu. Není vhodné chodit s čerstvým tetováním do vody, ať už na plovárně nebo na pláži, hrozí vyšší riziko infekce.