Čím by se měla vyznačovat péče o kudrnaté vlasy

Majitelkám přírodních kudrlin sice ty ostatní trošku závidí, ony samy je ale často za výhodu nepovažují. Aby kudrnaté vlasy vypadaly zdravě a upraveně, stojí je to nemalé úsilí. Vlnité vlasy totiž bývají docela křehké, matné a dost se slepují.

K základní péči o kudrnaté vlasy patří správný střih. Tím se dá vlasům dost ulehčit, takže budou zdravější a pružnější. Pro jemné vlasy je docela určitě nejvhodnější kratší sestřih, například mikádo. Čím jsou kratší, tím lépe vypadají vlnky na nich. Pro zdravý vzhled kudrnatých vlasů je zároveň vhodné dodržovat několik pravidel.

Pravidla pro péči o kudrnaté vlasy

Přirozeně vlnité vlasy obvykle není nutné mýt nijak často, už vůbec ne denně. Vlasy častým mytím vysychají a to jejich zdraví neprospívá. K mytí jsou vhodné hydratační prostředky, pokud jsou vlasy suché, dopřejte jim jednou týdně hydratační masku. Ideální jsou přípravky s hyaluronem. Rozhodně to ale s nimi nepřehánějte, i zde platí méně je více. Hodně přípravků by mohlo vlasy příliš zatěžovat.

kudrnaté vlasy nevystavujte vysokým teplotám, nepoužívejte často kulmu nebo žehličku. Mokré vlasy sušte fénem s difuzérem, a to na střední stupeň teploty nebo studeným vzduchem. Před fénováním používejte sprej na hladké vlny. Ten vyhladí strukturu vlasu a ochrání před teplým vzduchem.

Mokré vlasy oddělte jen konečky prstů nebo velmi řídkým hřebenem. Ani suché vlasy nerozčesávejte hustým hřebenem, opět stačí konečky prstů, tentokrát trochu navlhčené, nebo použijte speciální hřeben na vlnité vlasy. Pokud chcete kudrlinky upravit, namotejte si je na prst.

Na závěr použijte speciální emulzi na kudrnaté vlasy nebo vlasový olej. Dodají vlasům lesk, dají kudrlinám řád a účes celkově ukotví. Vaše vlasy nebudou vypadat jako po přesušené trvalé ondulaci. A o to přesně jde.