Chcete vyzkoušet mikádo? Tipy, jak na to

Mikádo patří k oblíbeným střihům už celé století. Jeho nespornou výhodou je, že jde o praktický střih snadný na údržbu, který má tolik variant, že si vybere každá z nás. Díky tomuto střihu (v USA se mikádo jmenuje bob) omládnete o několik let, navíc můžete zkusit různé varianty úpravy a být tak pokaždé jinak učesaná.

Mikádo několika délek

Přemýšlíte nad tím, jak hodně si nechat zkrátit vlasy? U mikáda je to celkem snadné: můžete začít delším (lob neboli long bob) a tak jak získáte odvahu, postupně zkracujete na klasické mikádo (asi po ramena), později až na krátké mikádo.

Rovné nebo vlnité

Obecně platí, že pokud máte vlasy řidší, neměli bysste na to upozorňovat žehlením a uhlazováním vlasů. potřebujete naopak objem, takže spíš volte jemné ležérní vlny, co vypadají, že jste si s účesem moc práce nedala. Ještě víc objemu docílíte, když nejprve na vlasy v předklonu nastříkáte lak na vlasy a pak už vlasy jen prohrábnete rukama.

Extra krátké dodá objem

Pokud máte vlasy jemné, volte délku mikáda po bradu. Toto velmi krátké mikádo (kadeřníci ho někdy nazývají tupé mikádo) dodá vlasům na objemu a vám ušetří spoustu drahocenných ranních minut, protože je nenáročné na údržbu. Dobrou zprávou je, že sluší ženám všech typů obličeje.

Podkova sluší všem, ale…

Podkova je mikádo střižené vepředu na klasickou délku a vzadu velmi nakrátko. Tento střih oceníte v létě, protože vám nebude na krku horko. Jde o střih, který padne každému typu obličeje, jen si ho musí nositelka upravit.

Oválný obličej bude vypadat lépe s ofinou, kulatý obličej potřebuje mít přední vlasy o něco delší než po bradu. Hranatému obličeji sluší lehce zvlněné vlasy a srdcovitému vzdušná patka.

Sestříhané mikádo

Sestříhané mikádo dodá krásný objem, a tak je tento účes jako stvořený pro ženy, které trápí řídké vlasy. Nejlépe vypadá, když tenké pramínky jemně navlníte žehličkou. Účes bude přirozený, bohatý a dokonale ležérní. Délka může být po bradu i po ramena, jak se líbí vám.