Boty na podzim – jaké jsou letošní trendy

V posledních letech je hlavním trendem v obuvi minimalismus. Vyhledáváme modely, které se dají skvěle kombinovat se šaty i s džínami. I když máme rádi jistou míru originality, před elegancí nakonec dáme přednost pohodlí. A to nejen pokud jde o nošení, ale také o údržbu bot. Protože podzim je mokrý a zablácený.

Asi nepřekvapí, že s podzimní sezónou přichází obuv z lehce omyvatelných materiálů, boty na platformě i chunky boots, velmi podobné gumovkám. S nimi nějaká ta louže na chodníku nevadí, přízemní mrazík nezebe a i s romantickým outfitem nakonec budete překvapivě chic. Pojďme letošní trendy boty prozkoumat podrobněji.

Nebojte se mokasín

Je to zvláštní, ale v Česku tyto pohodlné boty bez podpatku moc dobrou pověst nemají. Přitom pro podzimní počasí se hodí úplně skvěle. Letos sáhněte po naleštěných modelech s robustní podrážkou a vůbec se nerozpakujte obléknout si do nich teplé ponožky. Přesně tak budete letos in.

Boty typu “bagančata”

Jsou pohodlné a praktické. Ochrání vaše nožky před deštěm, větrem i mrazíkem. A v kombinaci s s outfity v boho stylu budete stylové a neodolatelné. Jen se toho nebát. Tyto punkrockové boty s teplou ponožkou uvnitř vás provedou nejen podzimem, ale klidně i celou zimou.

Chunky boots nejsou úplně gumáky

Poslední módní hit ze Skandinávie holínky hodně připomíná, přesto tyto luxusní robustní boty ovládly světová mola. Sahají až ke kolenům a nosí se (nečekaně) s odhalenými stehny. Tedy mini sukně či košilové šaty, kraťasy a dlouhý kardigan nebo plášť. To je správný look pro letošní podzim.

Moon boot sněhule pro chladné dny

Uchrání vás před ranními mrazíky a využijete je i v zimě. Mohutné Moon boots jsou trendy v bílé barvě, jestli ale patříte k odvážnějším, klidně zkuste i výraznější barvu. Hitem je zaručeně zlatá. Oblékněte úzké džíny nebo vyteplené legíny, nasaďte Moon Boots a doplňte krátkou péřovou bundičkou nebo kožíškem.