Bílé zuby – tyto 3 triky vám pomůžou

Kdo by si nepřál mít krásné zářivé zuby. Bohužel ne každý má to štěstí, že by přirozeně bílé zuby měl. Na bělost zubů totiž působí mnoho faktorů. Jedním z nich jsou genetické dispozice. Zub a jeho bělost, stejně tak jako odstín pleti či vlasů závisí na tom, kterou genetickou informaci přijmeme od svých rodičů.
Dalším faktorem, který barvu našich zubů ovlivňuje, je životní styl. Na bělost zubů působí konzumace různých potravin, které mají v sobě barviva či cukry. Jedná se především o kávu a červené víno, tyto nápoje obsahují mnoho barviva, které při časté konzumaci obarvují sklovinu zubu. Velmi nepříznivě působí na zuby také kouření.

Neposledním z mnoha faktorů působících na bělost zubů, je špatná ústní hygiena. Špatné hygienické návyky i nedostatečná péče o zuby se na jejich barvě podepisují také, navíc ale hrozí i riziko kazů. Pokud si chcete vylepšit vzhled svých zubů, máme tu pro vás tyto 3 triky,  díky nimž vám zuby opět zbělají.

Bělení zubů podomácku

Domácí bělení – soda a její účinek

Soda je skvělá v boji se zubním kamenem a také ničí bakterie v ústech. Použijte ji tak, že si na mokrý kartáček nasypete malé množství sody. Poté čistíte zuby tak, jak jste zvyklí při klasickém čištění. Ale pozor, netlačte příliš na kartáček. Pokud vám chuť sody vadí, přidejte trochu zubní pasty. Tuto kůru opakujte jednou týdně po dobu šesti týdnů.

Bělící zubní pasty a zubní gely na bázi peroxidu vodíku

Bělící zubní pasty a gely jsou vyrobeny většinou na bázi sody nebo peroxidu vodíku v různých koncentracích. Jejich pravidelným používáním a čištěním výrobci slibují vybělení zubů již po pár týdnech. Peroxid vodíku jako takový se využívá na bělení zubů i v odborných klinikách.

Pasta z černého uhlí

Jedna z nejlepších přírodních metod na čištění zubů je použití černého aktivního uhlí. To rozdrtíte a smícháte se lžící kokosového oleje. Tuto domácky vyrobenou pastu použijte místo klasické zubní pasty. Odstraňuje plak ze zubů a osvěžuje dech.