Avokádo a zdraví – to jde dohromady!

Snaha udělat pro sebe něco dobrého, zamyslet se nad zdravým životním stylem, touha zbavit se přebytečných kil nebo vidina delšího a plnohodnotnějšího života nutí stále více lidí zamyslet se nad otázkou, jaké potraviny jsou našemu zdraví prospěšné a které nikoli. Možná se i vy zajímáte o zdravou životní cestu a je vaším cílem nejen podpořit své zdraví, ale zároveň si i prodloužit život. Pojďme se dnes společně podívat, co mají společného avokádo a zdraví, blíže si představme tohle exotické ovoce a prozraďme si hned několik důvodů, proč bychom jej nejen měli konzumovat, ale proč bychom si jej především měli zamilovat!

Ovoce, které si pleteme se zeleninou

Mnoho lidí zelené avokádo pocházející z exotických koutů světa nepovažuje za ovoce a naopak jej řadí mezi zeleninu, což je ale špatně. Avokádo skutečně patří mezi ovoce, které se již několik let hojně objevuje v nabídce, ačkoli dříve nebylo prakticky k dostání. Kromě poměrně vysokého obsahu nežádoucích tuků a kalorií je ale avokádo proslulé pro velice pestrý obsah, zahrnující velké množství vitamínů a minerálních látek. Není se proto čemu divit, že se na něho spoléhají i ti, kteří se snaží zhubnout a splnit si tak sen o pevné postavě.

Avokádo a zdraví, aneb pestrý obsah vás mile překvapí!

Již jsme zmínili v úvodu dnešního článku, že je avokádo stále častěji spojováno právě s lidským zdravím, pro které je – věřte nebo ne – velmi prospěšné a to hned z několika důvodů. Pro svůj pestrý obsah, který zahrnuje vápník, měď, železo, kyselinu olejovou, mangan, fosfor, vlákninu, omega 3 mastné kyseliny či vitamíny skupin C, A, E i B, si jej jednoduše musíte zamilovat a chtě nechtě si jej musíte zařadit do svého jídelníčku.

Proč konzumovat avokádo:

 1. je hodně výživné
 2. je zdravé
 3. je chutné
 4. dá se pestře využít v kuchyni
 5. chrání náš zrak
 6. je výborný antioxidant

Jaké účinky má avokádo na naše zdraví?

S avokádem si můžete v kuchyni hodně pohrát a nemusíte být ani kulinářští experti! Někdo si zamiloval saláty s avokádem, jiný z tohoto ovoce připravuje náplně nebo pomazánky, další zbožňuje studený pudink a někdo dokonce dělá i polévky nebo pleťové masky, což je dobrá zpráva pro ženy. Konzumací avokáda děláte něco prospěšného pro vaše zdraví!

Avokádo a zdraví – čím nám prospívá?

 • snižuje vysoký krevní tlak
 • odstraňuje z těla škodlivé toxiny
 • napomáhá při zánětu močových cest
 • napomáhá proti stárnutí
 • je výborným pomocníkem při únavě
 • napomáhá při problémech s játry