9 zajímavostí o sexu

Všechno, co jste chtěli vědět o sexu, už možná víte, jsou ovšem další zajímavosti, o jejichž existenci možná nemáte ani tušení. Dnes si některé z nich prozdaríme.

Sex patří neodmyslitelně do života nás všech  a většina z nás si ho také užívá. Obvykle při něm nepřemýšlíme nad různými souvislostmi, na to je čas v době, kdy se sexu zrovna neoddáváme. Snad si tedy z následujících fakt u sexu něco odnesete pro příště.

  1. Jestliže se sexu oddáváte jednou až dvakrát týdně, koluje ve vaší krvi více imunoglobulinu A. Ten posiluje imunitu těla.
  2.  Možná jste slyšeli, že ženám trvá minimálně dvacet minut, než se dokonale vzruší. Není to pravda, ženy se rozvášní stejně rychle jako muži, tedy za 11 – 12 minut.
  3. Máte špatnou náladu? Podle amerických sexuologů stačí potřít vagínu mužským semenem, aby se téměř okamžitě dostavilo zlepšení uševního stavu.
  4. Nejlepší sex si užiješ během milování „zezadu“. Podle psychologů za to může fakt, že na svého partnera nevidíte, takže se mnohem víceodvážete, než když stále kontrolujete jeho vzrušení z výrazu tváře.
  5. Při laboratorním pokusu se sameček k partnerce vůbec neměl, dokud nedostal dávku kofeinu. Stejně účinkuje kofein i na lidi, takže když nemůžete partnera přimět k akci, prostě mu uvařte silnou kávu.
  6. Během soulože spálíte asi 100 – 150 kcal. Využijte toho, když potřebujete zhubnout – tento pohyb vás bude zaručeně bavit.
  7. Podle některých studí milování vleže otupuje citlivost k vůním a zvukům. Jestliže se tedy do postele vrhnete na “rychlovku” neumytí a zpocení, nebo když od sousedů hraje nahlas rádio, mnohem lépe si užijete sex vleže.
  8. Největší chuť na sex mají ženy a dívky v průběhu druhého týdne cyklu, mezi 11. – 15. dnem, kdy se blíží ovulace. V té době se dostanou do extáze při sebemenším dotyku na správných místech. Ty ženy, které berou antikoncepci se ovšem o tyto požitky připravují, protože hormony ovulaci zcela potlačují.
  9. Z ejakulátu, který muž uvolní během jedné soulože, pouze 200 spermií z milionu přežije cestu a dostane se až k vajíčku.