8 tipů jak vybrat džíny. Jaké barvy jsou v módě?

Džínové kousky nesmí chybět v žádném šatníku. Nikdy nevycházejí z módy. Skvěle se kombinují se zbytkem oblečení a doplňků. Džíny jsou jednoduché, praktické a sexy. Jen si musíte vybrat ty správné, aby vám seděli k postavě. 

V dnešní době jsou džíny v módě ve velkém množství druhů, stylů a střihů. Můžete v nich vypadat mladistvě a sportovně, ale také elegantně, pokud si k nim obléknete halenku a lodičky na podpatku. 

Správný střih

Každé postavě sedí něco jiného, proto je správný střih zásadní. Vybírejte džíny, které vám perfektně padnou a zdůrazní vaše přednosti. Jeden střih zakryje boky a zvýrazní pas, jiný zase zkracuje nohy nebo je naopak prodlužuje.

  1. Chcete-li vybrat džíny, které vám budou slušet, musíte zvolit nejen správnou velikost, ale i střih. Letos se vrací rovné nohavice, ale i rozšířené do zvonu s odhalenými kotníky. Rovné nohavice sluší téměř každému.
  2. Chcete-li zeštíhlit postavu, vybírejte džíny s vysokým pasem. Kalhoty s jednoduchými nebo rozšířenými nohavicemi vám dovolí vyrovnat proporce mezi širokými boky a úzkýma nohama. Postavu zeštíhlíte také výběrem džín tmavé barvy.
  3. Úzké džíny s vyšším pasem prodlužují nohy a boky zeštíhlují. Zkuste k nim lodičky na vyšším podpatku a zažijete divy.
  4. Pro zvýraznění tvaru zadečku vyberte model s velkými kapsami. Kalhoty, které nemají zadní kapsy, nám zadek opticky vyrovnávají. 

Barva džín

Džíny již dávno nejsou jen modré, černé nebo bílé. A také v barvě seprané modré. Pro letošní rok můžete vybírat i kousky v módních pastelových barvách. Omladí vás a rozzáří vaše outfity. Jaké jsou barevné trendy pro letošní rok?

  1. Šedá, spolu s černou, působí elegantně. Na první pohled často ani nepoznáte, že jsou to džíny, pokud nesáhnete po modelu v uměle oprané variantě.
  2. Bílá a béžová jsou přesně ty správné barvy na jaro a léto. A sluší i dámám s většími boky či kilogramy navíc. Stačí doplnit je vzdušnou delší tunikou a máte ten pravý letní outfit.
  3. Máte rádi zářivé barvy? Pak jistě nebude žádný problém obléknout si džíny červené, zelené nebo žluté. Tyto barvy jsou přesně pro vás – sebevědomé a stylové ženy.
  4. Nebo máte raději pastelové? Letos jistě oceníte barevnost džín – trendy je karamelová a všechny odstíny růžové.