7 tipů na lakování nehtů

Většina žen má ráda pěkné nalakované nehty. Rády zkoušíme různé barvy či techniky lakování nehtů a samozřejmě pečujeme o své nehty, aby vždy vypadaly zdravě a pěstěně. A protože není možné pokaždé zajít na manikúru do salonu, prozradíme vám nějaké užitečné tipy, jak si nehty lakovat co nejrychleji a dobře.

Řekněme si narovinu, že lakování nehtů nepatří k těm nejzábavnějším činnostem. jenže co dělat, když není po ruce žádná manikérka. Pak nezbývá, než připravit si laky, pilník, vatové tyčinky, odlakovač a další nezbytnosti, které vám práci usnadní.

1. Před lakováním si nehty vytvarujte

Před nalakováním si nehty podle potřeby zkraťte a upravte do tvaru pilníkem. Pilujte vždy jen jedním směrem, tak se vám nebudou třepit a lámat. Uvolněte kůžičku nehtového lůžka promasírujte ji olejíčkem (kokosový, olivový apod.)

2. Přetřete nehty bezacetonový odlakovačem

I když nemáte na nehtech zbytky starého laku, použijte odlakovač, abyste nehty odmastili. Pak máte jistotu, že lak dobře přilne, nebude praskat a olupovat se.

3. Použijte podkladový lak

Sice to zabere víc času, ale když si nehty nejprve nalakujete bezbarvým lakem, vyhnete se později nevzhledným barevným skvrnám na nehtech.

4. Lakem netřepejte

Lak nepromíchávejte tak, že s ním začnete třepat na všechny strany, ale převalujte ho v dlaních. Tak ho nejen promícháte, ale zároveň zabráníte vzniku vzduchových bublinek.

5. Aby rychleji uschly

Nehty vám uschnou rychleji, když je nalakujete 2 – 3 slabými vrstvičkami, než když aplikujete jednu silnou. Silné vrstvě trvá mnohem déle, než úplně proschne.

6. Studená voda pomůže, teplá škodí

Potřebujete, aby nehty uschly rychleji? Dejte je pod proud studené vody. Naopak teplá voda a nalakované nehty si spolu nesednou – nádobí tedy umyjte ještě předtím, než si nehty nalakujete.

7. Bezbarvý lak použijte i jako třetí vrstvu

Nejen jako podkladový lak, ale i přes ten barevný se vyplatí aplikovat vrstvičku průsvitného laku. Jednak získáte úžasný lesk, ale hlavně jím lak na nehtech uzavřete, utvrdíte. Nehty zůstanou nalakované déle.