7 rad, jaké náušnice vybrat pro různé příležitosti

Výběr náušnic je pro ženu skoro magický okamžik. Jde o to, že jí musí nejen slušet, ale zároveň ladit s jejím osobitým stylem i s příležitostí, pro kterou si je do uší navlékne. Kritérií výběru vhodných náušnic je mnoho, proto vám to chceme trochu usnadnit.

Přestože náušnice provádějí ženy po celou historii, teprve na počátku 20. století došlo k tak velké oblibě, že od té doby naprostá většina žen má dírky v uších a nosí náušnice. Malým slečnám se pořizují první náušnice už těsně po narození a v průběhu času je obměňujeme a pořizujeme jich i desítky párů.

Tipy pro výběr náušnic

Před nákupem nových náušnic si nejprve promyslete, jaká žena je bude nosit, k jaké příležitosti, jakou barvu mají její oči i pleť. Důležité je také vědět, jaké materiály preferuje a jestli nemá na některý kov alergii.

Náušnice pro každodenní nošení

 1. Při výběru náušnic pro běžné nošení se řiďte barvou pleti a očí. Náušnice jsou tak blízko očí, že jejich barvu je opravdu dobré zohlednit a vybrat takové kamínky, které ji podtrhnou. Podle barevné typologie pak vybíráte barvu kovu šperku – pro chladnější typy je vhodné stříbro a bílé zlato, chirurgická ocel i platina, k teplejším typům ladí víc klasické žluté zlato.
 2. Důležité je trefit se do stylu oblékání a barevné palety, kterou konkrétní žena preferuje. Zatímco romantička ocení zlaté náušnice s perličkami či kamínky, boho styl například preferuje bižuterii z přírodních materiálů, dřevěné korálky, kůži a střapečky.
 3. Náušnice pro každodenní nošení vybírejte i podle tvaru obličeje:
 • kulatý – žádné oblé tvary a kruhy, volte kapky a delší visací náušnice
 • čtvercový – náušnice ve tvaru kruhu nebo visací náušnice
 • obdélníkový – objímky nebo náušnice pecky, vyhýbat se dlouhým visacím náušnicím
 • oválný – v podstatě všechny typy náušnic

Náušnice do společnosti

 1. Společenské náušnice musí být především elegantní a ladit s ostatními šperky. Výborná volba je nákup náušnic v setu s náhrdelníkem.
 2. Náušnice do společnosti volte zlaté či stříbrné, rozhodně se vyhněte laciné bižuterii. Šperky nemusí být nijak honosné a drahé, často stačí jen prosté kroužky.

Náušnice pro nevěstu

 1. Specifická událost je vlastní svatba. Náušnice ke svatebním šatům by měly být sladěny s náhrdelníkem a případně i s korunkou. Pokud zvolíte perly, měly by být n všech špercích, pokud diamanty, i ty by se měly objevit všude.
 2. Svatební náušnice volte jednoduché, žádný komplikovaný tvar či příliš dlouhé závěsy. Jejich cílem je doladit celkový vzhled, nikoli odpoutat pozornost od nádherných šatů.