7 rad, jak se tento rok vyhnete chřipce

Letošním teplým dnům odzvonilo a je tu zase podzimní počasí, na které se musíme náležitě připravit. Během dne se počasí několikrát změní,do toho nepříjemně studený vítr a často i déšť. Stačí jen málo a nachlazení či chřipka je tady. 

Pokud nechcete podzim strávit v posteli a léčit si časté virózy, vyzkoušejte našich 10 tipů, jak se tento rok vyhnout chřipce obloukem.

1. Posílení imunity

Správná strava je základ, ale pokud si chcete zdraví opravdu pojistit, zvyšte v tomto období denní přísun vitamínů. Ze zeleniny vám skvěle poslouží například papriky, zelí, cibule, česnek a zázvor. Z ovoce to budou především citrusy nebo jablka. 

2. Zvýšená hygiena

V období, kdy bacily létají vzduchem jeden za druhým, je dobré dbát na zvýšenou hygienu a mýt si ruce během dne několikrát. Vůbec nic nezkazíte antibakteriálním mýdlem.

3. Z přetopené místnosti do zimy

Známe to každý, teple se obléknete, vyrazíte do ulic, a stačí na pár minut zajít například do vyhřáté kavárny pro kávu s sebou, nebo do obchodu a během chvíle se zpotíte. Následně vyrazíte opět do chladného počasí, kde vám ve zpoceném oblečení hrozí rychleji prochladnutí. Pokud takto přecházíte často, pořiďte si funkční termoprádlo.

4. Vyplavení toxinů

Kromě přísunu vody je dobré zařadit do svého dne šálek zeleného čaje, který vyplavuje z těla škodliviny a zároveň přináší látky, díky kterým budete odolnější proti bacilům.

5. Probiotika jako obrana

Doplněním probiotik podpoříte váš imunitní systém, protože většina imunitních buněk sídlí právě ve střevech. 

6. Vyhýbejte se veřejným místům

Pokud se v tomto období chcete vyhnout chřipce, nevyhledávejte velké davy lidi a na veřejná místa choďte jen v nezbytných případech. Koncentrace lidí zvyšuje riziko onemocnění.

7. Očkování 

Pokud chcete snížit riziko onemocnění chřipkou, můžete se nechat očkovat. Nezapomínejte ale, že očkování je každý rok nutné podstoupit znovu.