6 důvodů proč pít zelený čaj

Zelený čaj je podle odborníků jedním z nejzdravějších nápojů vůbec, což potvrzují i studie. Jeho pravidelné pití má pozitivní vliv na naše zdraví a není se tak čemu divit, že je doporučováno i jako forma prevence. V dnešním článku se společně podíváme na 6 důvodů, proč pít zelený čaj.

Pít zelený čaj je dobrý nápad

Nezáleží na tom, zda se považujete za čajové nadšence, nebo si šálek horkého čaje dáte jen jednou za čas. Pití zeleného čaje je nejen otázkou chuti, ale i zdraví – a to především. O zeleném čaji se říká mnoho pozitivního, proto jsme se rozhodli vytvořit dnešní článek, ve kterém si společně projdeme šestici důvodů, proč zelený čaj stojí za to.

Napomáhá při hubnutí

Pití zeleného čaje je často spojováni s hubnutím, což má jedno logické vysvětlení: podporuje totiž funkci metabolismu, který zrychluje a tím pádem podporuje spalování tuků.

Prevence proti rakovině

Rakovina je nemoc, které se bojí většina lidí. Když se tedy najde způsob, jak snížit riziko jejího vzniku, nikdo nad ním nezaváhá. A tím způsobem je pití zeleného čaje, který obsahuje antioxidanty, jenž ničí rakovinotvorné buňky.

Čistí pleť

Každá žena chce mít krásnou pleť a i v tomto případě je sázka na zelený čaj výherní. Je totiž známo, že obsahuje velké množství vitamínu A a B, které z těla vyplavují toxiny a nečistoty.

Ničí bakterie

Trápí vás zápach z úst? Pak věřte, že i s tímto nepříjemným problémem vám může pomoci pití zeleného čaje, který zlikviduje bakterie způsobující onen nepříjemný odér.

Udržuje zdravý mozek

Možná vás to překvapí, ale o zeleném čaji se říká, že dokáže udržet mozek zdravý a tím pádem napomáhá před jeho degenerací a následnému vzniku Parkinsonovy či Alzheimerovy choroby.

Prodlužuje život

Odborníci jsou toho názoru, že lidé, kteří pravidelně pili zelený čaj, měli mnohem menší šanci na vznik kardiovaskulárních onemocnění, čímž se prodloužil jejich život oproti těm, kteří se pití zeleného čaje vyhýbali.