6 chyb, které děláte při holení nohou

Holení není nic složitého a zvládneme ho každá, ale občas děláme chyby, díky nimž není výsledek takový, jaký jsme si přáli. Při špatném postupu mohou vyskákat červené pupínky, zarůstat chloupky a vznikat další komplikace. Jaké chyby nejčastěji děláme?

1. Tupá žiletka

Žiletka by měla být vždy dostatečně ostrá a pokud možno vícebřitá. Nezkoušejte se holit tupou žiletkou, raději ji včas vyměňte. Jednorázová holítka jsou opravdu na jedno použití, pak ho vyhoďte.

2. Po holení na slunce

Při holení se samozřejmě nevyhnete i odstranění drobnějších částeček kůže, proto lepší holit se večer, aby pokožka měla možnost regenerace. Jestliže s právě oholenou a podrážděnou kůží vyjdete na slunce, riskujete nepříjemné spáleniny.

3. Proti směru

Neholte se proti směru chloupků, je to jedna z nejčastějších příčin jejich zarůstání. Při holení používejte krátké tahy, při dlouhých vám hrozí větší riziko, že silněji přitlačíte a pořežete se. Holení po směru sice zabere víc času, vyhnete se ale pupínkům a dalším nepříjemnostem.

4. Holení na sucho

Jestliže na holení použijete mýdlo, pokožka se vysuší a žiletka po ní špatně klouže. Tím se zvyšuje možnost pořezání. Mnohem horší varianta je, když nepoužijete nic. Nejlépe a s nejmenším rizikem se oholíte, když použijete gel nebo pěnu na holení, případně žiletky s hydratačními pásky.

5. Časté holení

Některé ženy mají pocit, že bez každodenního oholení nedodržují dostatečně hygienu. Časté holení ale také není správné vzhledem k podráždění, které nemá čas se zklidnit a pokožka regenerovat. Dodržujte mezi holeními pauzu několik dní.

6. Nepoužíváte krémy na regeneraci pokožky

Možná vám to nepřipadá až tak důležité a tak si po holení nohy nemažete hydratačním nebo regeneračním krémem či pleťovým mlékem. Bohužel kůže si všechny vaše prohřešky pamatuje a komplikace mohou nastat v tu nejméně vhodnou chvíli.