5 tipů pro nákup oblečení pro děti

Děti ze všeho rychle vyrostou, takže nákup nového oblečení nejspíš řešíte permanentně. Mikiny, trička, kalhoty, šatičky – co všechno dítě potřebuje a z jakého materiálu bude oblečení pro něj nejlepší? Pár tipů jsme si pro vás připravili.

Dětské oblečení pořizujeme už v době, kdy miminko teprve čekáme. Od jeho první výbavičky až po oblek k maturitě musíme každou sezónu oblečení obměnit, protože nám náš potomek roste. Nejčastějším kritériem tedy pro nás bude kvalita za co nejnižší cenu, na druhou stranu netrváme na tom, že kousek oděvu potomka přežije.

1. Neplaťte za předražené značky

Je naprosto neekonomické pořizovat malému dítěti dražší oblečení, jen kvůli známé značce. Stejné tričko nebo šatičky, ale bez značky, seženete v jiném obchodě za zlomek ceny. Kdo argumentuje kvalitou, měl by vědět, že oba kousky jsou stejně nejspíš šité ve stejné dílně v Indii, jen na jednom není logo.

2. Preferujte přírodní materiály

Pokud jde o prádlo, které se obléká přímo na tělo, šatník těch nejmenších by měl obsahovat pouze kousky z přírodních materiálů, tedy především z bavlny, lněného plátna nebo z bambusu. Hlavní důvod je fakt, že jde o materiály hypoalergenní, zároveň jsou ale příjemné na omak a pohodlné.

3. Využijte fleece

Mikiny a bundičky z fleecu (tedy z polyesteru) jsou ideální vrchní vrstvou do nepohody, protože polyesterové vlákno nepřijímá vlhkost, přitom dobře drží teplo. Fleece je navíc prodyšný a příjemný.

4. Lokální výrobci dětské módy

Chcete mít dítko stylové a nekupovat konfekci stejnou po celém světě? Zjistěte si, jestli nemáte v okolí nějakou šikovnou švadlenu, která se věnuje šití dětské módy. Oblečení sice bude dražší, než v diskontu, ale vaše děti budou nosit prima originální kousky.

5. Kupte větší velikost

Některé oblečení jako by s dítětem rostlo. Jsou to třeba legínky, které malá slečna později unosí jako velikost ⅞ nebo ¾. Nebo volnější šatičky, z nichž se následující rok stane ještě velmi dobrá tunika. Pokud tomu nebrání střih, pořiďte dítěti klidně větší velikost. V žádném případě ale nedělejte totéž s obuví, nohy potřebují pevnou oporu.