5 rad, jak si upravit obočí

Dobře upravené obočí dokáže váš obličej rozjasnit a omladit lépe, než drahý facelifting. Musí ale vypadat přirozeně, barva musí ladit s vlasy a tvar obočí by měl působit k vaší tváři lichotivě. I když se zdá úprava obočí komplikovaná, není to nic složitého.

Současný trend je urovnané přirozeně vypadající obočí se zřetelně viditelnými chloupky. Už se nenosí výrazné, tučně vymalované obočí a už vůbec ne tenké vytrhané. Vlastně se trhání ani moc nedoporučuje, jen kvůli zachování spodní linie. Jak si upravit obočí vlastními silami, aby vypadalo přesně, jak má, a dodalo vašemu obličeji ten správný výraz?

Naše tipy pro úpravu obočí

Dříve, než začnete obočí upravovat, byste si měli ujasnit jeho délku a tvar. Pokud jde o tvar, raději nijak nezasahujte do toho přirozeného, maximálně vytrhněte chloupky, které přesahují základní linii.

  1. Délku obočí zjistíte tak, že si přiložíte tužku podélně k nosu a povedete ji k vnitřnímu koutku oka. V této lince by mělo vaše obočí začínat. Potom tužku veďte k vnějšímu koutku oka – tak zjistíte, kde má obočí končit.
  2. Než začnete obočí upravovat pinzetou, učešte ho kartáčkem nebo štětečkem. Teprve potom vytrhněte chloupky mimo linii, ale vždy jen ty spodní. Vrchní linii obočí zachovejte přirozenou.
  3. Jestli to s pinzetou přece jen přeženete, enob máte obočí od přírody řídké, dá se to zachránit buď profesionálním microbladingem nebo si obočí zahustíte dokreslením krátkými tahy tužkou. Pak obočí jen pročesejte.
  4. S barvou na obočí zacházejte opatrně. Vždy by barva obočí měla ladit s barvou vlasů. U brunetek by měl být odstín obočí o trochu světlejší než vlasy. Blondýnky si mohou dovolit obočí tmavší, ale maximálně o dva odstíny.
  5. Hotové obočí si zafixujte. Pročešte ho na závěr bezbarvým gelem nebo voskem a dodejte mu trendy mokrý look. Tak vám vydrží upravené po celý den.