5 osvědčených receptů proti jarní únavě

Za našimi okny se vše pomalu probouzí, teploměr stále častěji ukazuje příjemná čísla, tu a tam nám náladu zlepší pořádná dávka sluníčka a už vůbec není pochyb o tom, že se jaro konečně chopilo kralujícího žezla. A že bylo načase, vždyť letošní zima byla tak nepříjemně dlouhá a studená, že zaskočila nejen přírodu, která se z jejího vládnoucího období bude asi ještě dlouho vzpamatovávat, ale i nás. Není se tak čemu divit, že na mnohé z nás padá jarní deprese, špatná nálada a ona typická únava. Pokud si i vy pohráváte s myšlenkou, jak zabránit jarní únavě, aby ovládala váš život, pak si rozhodně nenechte ujít následující řádky!

Jak zakročit proti jarní únavě?

Fuj. Cítíte se pod psa, je vám na nic, nemůžete se z ničeho radovat, i kdybyste snad tisíckrát chtěli a k tomu všemu postrádáte energii. Jarní únava dokáže s člověkem hotové divy. Pojďme si říci, jak lze proti jarní únavě zakročit.

 1. Pořádně se vyspěte

  A když říkáme pořádně, tak myslíme pořádně. Doslova dorůžova, pokud to půjde, tak klidně ještě více. Proti jarní únavě není snad lepší trik, nežli se dobře vyspat a dopřát tak svému tělu dostatek času na to, aby nastřádalo potřebnou energii, která mu očividně tolik chybí.

 2. Hodně pijte

  Ačkoli se tomu možná budete divit, za jarní únavou může stát i nedostatečný pitný režim. Spousta lidí nedbá na doporučení a nepije tolik, kolik by měli. Následně se diví, že jsou unavení a nic se jim nechce. Proto teď opravdu hodně pijte, klidně i nad rámec oněch 2 litrů čisté vody denně.

 3. Nadopujte se vitamíny

  Pokud chcete bojovat proti jarní únavě, nemusíte samozřejmě vzít lékárny v okolí útokem a utratit tisíce za vitamíny nebo doplňky stravy. Vitamíny totiž můžete svému tělu dodat i jinou formou, především pak ovocem. I nedostatek vitamínů může mít vliv na to, že jste unavení, podráždění a rozmrzelí na všechny ve svém okolí.

 4. Milujte se

  Možná vás to překvapí, ale kvalitní sex je naprosto ideálním pomocníkem proti únavě, která přichází ruku v ruce s jarem. I když tedy nemáte náladu nebo si myslíte, že díky nulové energii nezvládnete ani jedno číslo, zkuste to. Uvidíte, že vám to vlije novou sílu do žil. Navíc sex je velice příjemný, tak zabijete dvě mouchy jednou ranou.

 5. Zajděte si na masáž

  Mnoho lidí by vám potvrdilo, že masáž má na únavu doslova kouzelný vliv. Pokud si najdete čas, a že byste ve svém vlastním zájmu měli, dopřejte si masáž. Zajděte někam, kde svému řemeslu opravdu rozumí a nechte se rozmazlovat a hýčkat.