4 tipy pro zdravé a krásné řasy

Toužebným přáním většiny žen je mít krásné dlouhé a husté řasy, které dělají tak kouzelně svůdný pohled. Jenže každá disponuje jen tím, co jí příroda nadělila a k mnoha z nás byla v tomto ohledu skoupá. Nezbývá, než se uchýlit k různým trikům, jak řasy zvýraznit, prodloužit a zhustit. 

Také vás trápí krátké a ne příliš husté řasy? Jistě vás potěší, že existují způsoby, jak řasy ozdravit a výrazně je zahustit. A co nedokáží regenerační prostředky, dožene správně vybraná řasenka. Několik tipů a drobných rad přinášíme i my.

1. Výživa a odpočinek

Je důležité řasy každý večer odlíčit. Pořiďte si některý z přípravků obsahující vyživující látky, např. vitamín A, E, F, kolagen, ceramidy či výtažky z aloe vera, které zpomalují proces stárnutí a zabraňují lámání řas. Dopřejte jim vyživující péči a nezatěžujte je řasenkou, pokud nejdete do společnosti.

2. Ricinový olej

Ricinový olej (olej získávaný ze semen skočce obecného neboli ricinovníku, Ricinus communis) je skutečný zázrak pro vaše řasy. Pomůže vám získat lesklé a objemné řasy, protože stimuluje folikuly a vyživuje řasy. Působí také proti mikroorganismům, které brání růstu. Stačí nanášet ho pravidelně podél horních a dolních linií řas bavlněným tamponem po večerním odlíčení a nechat ho působit přes noc. Ráno pak oči opláchněte.

3. Vazelína

I obyčejná vazelína je pro kondici vašich řas velmi užitečná, stačí ji aplikovat pravidelně před spaním. Jde o nejlevnější a přesto dost účinný způsob, jak mít řasy krásně zdravé a dlouhé, jen s nimi zamrkat.

4. Vitamín E

Vitamín E je důvodem, proč jsou řasy (stejně jako pokožka či nehty) kvalitnější. Jistě by se měl v dostatečné míře objevit ve stravě, zdravé řasy ale dokážete podpořit i tím, že ho pomocí štětečku či staré řasenky aplikujte přímo na ně. Tablety vitaminu E jsou na trhu snadno dostupné.