Jak zvládnout partnera cholerika

Mít doma cholerického partnera rozhodně není žádný med, zvláště v případě, pokud je to cholerik s velkým CH. Možná i váš partner dostal do vínku právě tuto povahovou vlastnost a byť vás signály o jeho povaze upozorňovaly již před tím, že tohle možná nebude pohádka, nedala jste na rozum a řídila se srdcem. Teď si pohráváte s otázkou, jak zvládnout partnera cholerika, u kterého stačí pouze malá jiskřička k obrovskému požáru…

Život s cholerikem: jak to zvládnout?

Ačkoli jste se na začátku vašeho vztahu plavila na růžovém obláčku a na vaší drahé polovičce vám až na drobné maličkosti prakticky vůbec nic nevadilo, jednou nastal den, kdy došlo k větší hádce, která vám dokonale otevřela oči. Poznala jste, že doposud docela klidný muž, je ve skutečnosti pořádný cholerik, do kterého stačí trochu píchnout a on okamžitě vybouchne. Nebudeme si nic nalhávat – život s takovým partnerem není žádný med, ale přeci jej kvůli tomu nebudete hned opouštět!

Poradíme vám, jak zvládnout partnera cholerika!

Uvědomujeme si, že přijít do hádky s cholerikem je mnohdy o duševní zdraví, kolikrát bohužel i o to fyzické. Našli jsme pro vás několik tipů, jak zvládnout partnera cholerika a nedělat si život po jeho boku zbytečně ještě horší.

  • Snažte se s ním nehádat

    Až na vás vaše drahá polovička v záchvatu vzteku opět začne chrlit miliony nadávek nebo výčitek, snažte se zachovat klid a nehádejte se s ním. Pokud cholerikovi začnete oponovat, zvyšovat na něho hlas a budete se snažit ho přehádat, pak ho o to více naštvete a to rozhodně není vaším cílem. Je sice pravda, že poslouchat bolestivá slova od člověka, kterého tolik milujete, není vůbec příjemné, snažte se v tu chvíli vypnout a použít ono známé „jedním uchem tam, druhým zase ven“!

  • Neprovokujte

    Cholerici mnohdy prostřednictvím vzteku vybíjí negativní emoce a stres, který se jim hromadí v těle. Někteří to prostě tak mají, že se tímto způsobem vypořádávají se svými osobními neduhy. Když už to na toho vašeho přijde, rozhodně proti němu nenastupujte jako toreador s červeným šátkem na býka a zbytečně neprovokujte. Cholerika opravdu jen stěží předěláte, jednodušší tedy je záchvaty přetrpět.

  • Rozpoznejte povahu člověka

    Hodně lidí si choleriky bohužel plete s agresory a násilníky a to je špatně. Mnoho žen potom své protějšky omlouvá a snaží se jim dát nálepku cholerika, i když oni jsou ve skutečnosti násilní. Pokud u vás tedy dojde až k tomu, že vás partner fyzicky napadne, okamžitě mu ukažte, že takhle tedy ne. Odejděte, klidně ho nahlaste, ale nenechte si to líbit. Ne každý cholerik je totiž takový a často se pod tvrdou slupkou ukrývá dobrá duše. Jde jen o to, správně to poznat.