Žít o samotě nemusí být skličující

Dáváte přednost životu s milujícím partnerem nebo vám více vyhovuje žít o samotě? Budete se možná divit, ale tzv. single život nemusí být takovou noční můrou, jakou si drtivá většina opuštěných lidí vykresluje! Ačkoli nám média a společnost všeobecně neustále předhazuje jakýsi trend v podobě spokojeného manželství s minimálně dvěma dětmi a jedním domácím mazlíčkem, ne všem tento způsob života vyhovuje a raději dávají přednost svobodě a prázdnému místu v posteli před rodinným štěstím. Věřte nebo ne, ale žít o samotě nemusí být skličující a my vám v dnešním článku prozradíme hned 3 důvody, které vás o našem tvrzení okamžitě přesvědčí!

3 důvody, proč je fajn žít o samotě

Nemůžete již delší čas narazit na toho pravého nebo jste právě ukončili jeden vztah a na druhý momentálně nemáte náladu? Bojíte se života single a už teď si v hlavě spřádáte ty nejhorší a nejčernější scénáře? Nechte se přesvědčit našimi důvody, proč je vlastně fajn žít o samotě. Uvidíte, že váš single život najednou nabere úplně jiných barevných odstínů!

Důvod první: Nemusíte se zpovídat

Život o samotě má jednu super výhodu: nejste nikým a ničím svazováni! Pokud se z minuty na minutu rozhodnete zajít si do kina, zavolat kamarádce a vyrazit s ní na skleničku dobrého červeného nebo odjet na víkend do wellness centra, pak to není vůbec žádný problém – nemusíte se nikoho ptát, jestli můžete a jestli druhé polovičce nebude vadit, pokud ji ze svých plánů vynecháte a domů se vrátíte až na ránem.

Důvod druhý: Jste finančně nezávislí

Možná si říkáte, že dělit se s někým druhým o placení poplatků, nájemného, vyúčtování za internet a podobné výdaje, je hrozně super. Možná máte pravdu, nebýt na veškeré placení sám je určitě fajn. Na druhou stranu ale musíme oponovat skutečností, že žít s někým něco stojí. Jen si zkuste spočítat, kolik peněz utratíte za dárky k narozeninám, svátku, výročí nebo k Vánocům. Pokud žijete sami, nemusíte si lámat hlavu nad tím, zda vám z výplaty zbude na dárek pro toho druhého a místo toho můžete vydělané korunky utratit za vysněnou kabelku.

Důvod třetí: Sex máte jen tehdy, kdy na něj máte chuť

Další výhodou života o samotě je sex. Ano, pokud jste sami, máte to o něco těžší najít si k intimním chvilkám vhodného partnera, ale na druhou stranu se nikomu nemusíte vymlouvat na bolest hlavy, blížící se menstruaci nebo oblíbený seriál v televizi jen proto, že na sex momentálně nemáte chuť. Takhle se alespoň nemusíte dívat na otrávený obličej vaší drahé polovičky nebo se nemusíte pouštět do hádky kvůli tomu, že se vám jednoduše nechce.