Zaručené tipy na domácí peelingy

Pravidelný peeling pomáhá odstranit odumřelé buňky z pokožky a prokrvit ji a krásně zjemnit. Zároveň si peelingem pleť vyčistíte, účinně detoxikujete a hydratujete. Peeling zkrátka patří k základní péči o vaši pokožku.

Pokud svému tělu dopřejete pravidelný peeling, pomůžete jí v boji s ”pomerančovou” kůží a zpomalíte proces stárnutí kůže. Díky peelingu se méně ucpávají póry a hladké kůže docílíte i na loktech a kolenou. A jako bonus peelingu je fakt, že se do ošetřené kůže lépe vstřebá tělové mléko nebo krém.

Banánový peeling

Pokud vás trápí suchá pokožka, je pro vás ideální skvěle zvláčňující peeling plný vitamínů z banánu. Pomačkejte 1 zralý banán, smíchejte ho se lžící cukru a lžící olivového nebo kokosového oleje. Naneste na pleť krouživými pohyby a nechte ho chvilku působit, než ho důkladně smyjete. Tímto peelingem pleti dopřejete vitaminy B a C, antioxidanty a stopové prvky, které banán obsahuje.

Kávový peeling

Smíchejte 1 lžíci pomleté kávy se 3 lžícemi pleťového krému. Naneste na očištěnou pleť, krátce promasírujte a opláchněte. Tím se zbavíte odumřelých buněk z pokožky na obličeji či dekoltu. Jestli chcete peelingem zmírnit celulitidu nebo strie, smíchejte půl šálku mleté kávy nebo lógru s šálkem kokosového oleje a vmasírujte připravenou směs do postižených míst. Masáž by měla trvat nejméně 15 sekund, ale klidně si dopřejte delší. Bonusem vám budou i krásně hladké ruce.

Tvarohový peeling

Tvaroh má úžasné protizánětlivé účinky, navíc skvěle hydratuje a zvláčňuje pleť. Smíchejte 2 lžíce tvarohu, 1 lžičku cukru a 1 lžičku medu, naneste na pleť a nechejte působit asi 10 minut. Obličej a dekolt budete mít vyčištěný od šupinek odumřelé kůže, vyživený a svěží. Tento peeling oceníte po dlouhém pobytu na slunci, kdy je pokožka dost vysušená. Jestliže si na slunci kůži spálíte, vynechte cukr a smíchejte jen tvaroh s medem nebo rozmačkaným banánem. Tato směs nebude pokožku příliš dráždit, ale zbaví vás horkosti.