Začněte šetřit – tyhle tipy vám pomůžou

Také si měsíc co měsíc říkáte, kam mizí vaše výplata? Jen marně se pídíte po tom, kde jsou vaše těžce vydřené peníze a kam se tak rychle mohly rozkulátet? Možná by bylo na čase začít trochu šetřit, co myslíte? I když nemáme nic proti tomu, abyste si udělali radost a klidně se každý měsíc odměnit něčím pěkným, co by vám udělalo radost, všeho moc škodí. A ve vašem případě už je toho možná trochu moc, co říkáte?

Jak začít šetřit? Máme pár tipů!

Možná jste se k tomu už několikrát odhodlávali, ale nikdy jste své plány a odhodlání nedotáhli až ke zdárnému konci. Přiznáváme, že začít šetřit není jednoduché. Zvláště pak v případě, kdy jste byli zvyklí kupovat si první poslední, po čem vaše dušička zatoužila. Máme pro vás několik tipů, s nimiž se vám podaří žít úsporněji. Připraveni? Tak jdeme na to!

Tip první: Už žádné restaurace, vařte si doma!

Že vás postávání u plotny moc nebaví? Teď si na to budete muset zvyknout! Pokud jste až do dnešního dne svůj nízký zájem o vaření řešili návštěvami restaurací, bufetů a rychlých občerstvení, je s tím konec. Kdy? Právě teď! Nauče se vařit doma a je jedno, zda budete vařit pro jednoho nebo pro čtyřčlennou rodinu. Když si to spočítáte, dospějete k názoru, že stravování se v restauracích stojí nekřesťanské peníze. A přitom úplně zbytečně!

Tip druhý: Kosmetika jen v případě, že už je to nutné!

Bez kosmetiky si většina žen neumí svůj život představit a je úplně jedno, zda se jedná o kosmetiku pečující nebo dekorativní. Kosmetika je zároveň jedním z největších žroutů peněz. A to především tehdy, kdy prostě nedokážete odolat a kupujete si neustále nové a nové přípravky, i když ty rozdělané ještě nemáte spotřebované. A to je chyba, se kterou teď musíte přestat. Kosmetiku si kupujte pouze tehdy, kdy vám dojde.

Tip třetí: Místo do vany vlezte pod sprchu!

Ušetřit můžete i v domácnosti a to hned několika způsoby. Jedním z nich je vyměnit zbytečný luxus v podobě vany za rychlou sprchu. A záměrně říkáme zbytečný luxus, protože se opravdu nepotřebujete čtyřikrát do týdne naložit do vany plné horké vody. Co myslíte, nemáme tak náhodou pravdu? Klidně si tu vanu třeba jednou týdně dejte, ale jinak ji vyměňte za sprchu. I tím se totiž dají šetřit pěkné peníze.