Výhody „staromódního“ offline seznamování

Offline seznamování – tohle slovní spojení zní trochu jako z jiné doby, co myslíte? V současném moderním světě byste se s ním setkali jen stěží, protože současné době vládnou šikovné technologie, které náš život neustále posunují kupředu a zvyšují mu úroveň. Na jednu stranu je to fajn, protože v dnešní době máme věci, které nám život usnadňují i zpříjemňují, zatímco naši předci si o takových vymoženostech mohli nechat maximálně tak zdát. Jenže co se týče seznamování, je technika mnohdy na škodu. Ne nadarmo se totiž říká, že všeho moc škodí…

Offline seznamování má své kouzlo

Ať už si vás moderní technika v podobě nejrůznějších sociálních sítí, seznamek na internetu nebo mobilního telefonu omotala kolem prstu či nikoli, určitě nám dáte za pravdu, že starý způsob seznamování prostě měl něco do sebe. Dnes se lidé seznamují prostřednictvím profilů založených na seznamkách nebo skrze oblíbený facebook, na kterém pokud nemáte založený profil, jako byste ani neexistovali. Ale není to škoda?

Je seznamování tváří v tvář ještě moderní?

Ještě před několika lety, než do našeho světa vtrhl internet a s ním spojené všechny novinky a vychytávky, se lidé seznamovali starým dobrým způsobem: tedy pěkně tváří v tvář, ať už někde v baru, v létě na plovárně nebo kdekoli jinde. Je pravda, že oslovit někoho cizího, bylo pro mnohé z nich složité, často bylo tohle odhodlání doprovázeno staženým žaludkem, klepajícími koleny a čelem oroseným potem. Ale i přesto to bylo daleko osobnější, nežli současné seznamování přes počítač, kdy si někoho najdete na seznamce a napíšete mu krátký email.

Jaké jsou výhody staromódního seznamování

Seznamovat ses někým tváří v tvář je v první řadě mnohem bezpečnější, nežli to online. V tomto případě totiž už od samého začátku víte, s kým máte tu čest a nemusíte se bát, že si píšete s někým úplně jiným, než za koho se dotyčný vydává. Další výhodou je ono pověstné létání motýlků v břiše, kdy vidíte někoho, kdo si získá vaší pozornost a okamžitě zafunguje chemie. Na škodu rozhodně není ani ta trocha ostychu, která vámi cloumá, když se konečně rozhodnete udělat první krok a dotyčnou osobu oslovit.

Někdy by nebylo na škodu vracet se k dobrým věcem, které fungovaly léta. Ne všechny moderní výdobytky současné doby totiž dokážou nahradit onu atmosféru „face to face“ seznamování.