Výhody a nevýhody krátkých vlasů

Žena s dlouhými vlasy vypadá sice úchvatně, ne každá ale má to štěstí, aby si je mohla dovolit. Dlouhé vlasy musí být zdravé a husté, aby vypadaly dobře. Jestli nejste v tomto ohledu obdařena, je volit vlasy krátké či polodlouhé. 

I dlouhovlásky nejméně jednou za život dospějí k názoru, že musí svůj účes radikálně změnit a jdou “na krátko”. Krátké vlasy totiž mají také řadu výhod. Pojďme si vyjmenovat, proč je prima mít krátké vlasy.

Výhody krátkých vlasů

Úplně nejzásadnější výhoda krátkých vlasů je “údržba” účesu. Pokud máte perfektní střih od profesionále, stačí si umýt hlavu, vlasy lehce vysušit a pak už jen potřást hlavou. Nevěříte? Je to tak, udržovat krátký účes je fakt snadné. Hned na druhém místě je výhoda, že se vám ani v létě nepotí hlava, takže účes nezplihne. V každém případě jsou krátké vlasy zdravé a pevnější, než dlouhé prameny, které rostou řadu měsíců.

Na krátkých vlasech vyniknou výrazné barvy, takže přejí odvážným nositelkám. Také díky nim dost ušetříte, nepotřebujete ani mnoho šamponu, ani stylingových přípravků. Nemusíte si je žehlit, i vyfoukání trvá jen chviličku. Díky rychlé úpravě si ráno můžete přispat. A co ocení především dříve narozené ženy – krátký účes působí mladistvě. A stačí jen pár kouzel kulatým kartáčem, abyste vypadala pokaždé jinak. Jednou můžete mít vlasy sčesané dozadu, podruhé na stranu, s trochou vosku si na hlavě vytvoříte nedbalý “rozcuch”.

Nevýhody krátkých vlasů

Je pravda, že dlouhé vlasy mají tu výhodu, že když si je rán nestihnete umýt, sepnete je do culíku a ještě to jeden den vydržíte. Krátké vlasy do gumičky nesepnete. Ještěže jejich úprava opravdu zabere míň času. Některé krátké účesy navíc musíte opravdu upravovat každý den, aby vypadaly dobře, zvlášť, když se vám vlasy všelijak vlní a odstávají. A pokud se vám účes z krátkých vlasů nelíbí, trvá nějakou chvíli, než zase dorostou.