Jak vybrat správnou žehličku na vlasy?

Dokonale rovné vlasy jsou snem mnoha žen. I ty, kterým je nenadělila příroda, ale nemusí nijak zoufat. Existují totiž žehličky na vlasy, které dokážou i výrazně kudrnaté vlasy dokonale narovnat. Pouze je třeba vědět, podle čeho tu nejlepší vybrat. A v tom vám dokážeme poradit.

Nechcete složitě porovnávat? Vyberte tu nejlepší

Pokud se vám nechce složitě porovnávat různé parametry, a přitom chcete vybrat jednu z nejlepších, podívejte se na recenze žehliček na vlasy. A to jak na ty, které píší sami uživatelky, tak na ty, které jsou výsledkem různého testování. Díky tomu můžete zjistit, která je hodnocena nejlépe a se kterou nemusíte být zklamána ani vy sama. Jedná se o nejjednodušší volbu, kterou se můžete vydat. Pokud však chcete mít vše ve svých rukou a chcete, aby vám dokonale sedla, podívejte se na další věci, které je vhodné vzít při výběru v potaz.

Velikost žehličky na vlasy

Rozhodně velmi důležitý parametr, který je dobré zohlednit jako první. Pokud jde o celkovou velikost žehličky, tak by vás měla zajímat hned trojice věcí. A ty jsou tyto:

  • Délka ramen žehličky
  • Šířka ramen žehličky
  • Celková hmotnost

Pokud máte vlasy, které jsou spíše delší a které je opravdu potřeba důkladně rovnat, je ideální řešení s dlouhým a širokým ramenem. Pokud jsou vlasy celkem přirozeně rovné, jenom jim potřebujete dát určitou formu, může plně postačit jednodušší a menší provedení.

Sledujte štítek a zaměřte se na výkon

I když si ho mnoho žen zase až tolik nevšímá, je to poměrně velká chyba. Čím lepší výkon žehlička má, tím lépe. Proč? Oceníte to hlavně ve spěchu, jelikož se vám velmi rychle nahřeje a snadno udrží nastavenou teplotu. Podívejte se třeba na web TestKvality.cz, kde si můžete i tento důležitý parametr porovnat. Platí tedy, že žehličky s větším výkonem jsou vždycky lepší volbou.

Jaký má povrch?

Na trhu existují různé varianty různorodých povrchem. Chcete vědět, který je ten správný a se kterým špatně nešlápnete? Ideální je, když má keramickou plochu, která dobře vyzařuje teplo. Stejně tak zaujme třeba i povrch teflonový, nebo turmalínový. To je trojice materiálů, které jsou nejlepší. Někdy je možné vidět i žehličky, které dané materiály kombinují. Jiné pro své nepříliš pozitivní vlastnosti raději nevolte, i když mohou lákat svoji cenou.

Důležitá je také teplota a její nastavení

Jistě víte, že vaše vlasy mohou příliš vysoké teploty poškozovat. Neplatí to jenom o fénování, ale platí to také i při jejich žehlení. Proto je vhodné, aby měla žehlička na vlasy možnost si teplotu nastavit. Podle toho, jak vám to bude vyhovovat. Postupem času zjistíte, že vám plně stačí menší než maximální teplota. vaše vlasy budou dokonalé a navíc zajistíte, že je nebudete tolik ničit, jako při maximálním výkonu.