Na co všechno se dá použít kokosový olej?

Kokosový olej je stále oblíbenější, čemuž se rozhodně nelze divit. Jeho popularita roste především pro více než pestré možnosti využití. Je pravda, že univerzálnost kokosového oleje skoro nezná hranice a vyhrát si s ním můžete nejen v kuchyni, ale i při péči o vaše tělo či vlasy. Zatímco pro někoho představuje kokosový olej neodmyslitelnou součást pokrmů nebo přípravků, které používá na tělo, pro jiného je to neznámý pojem – a to se právě teď chystáme napravit!

Jak a kde se dá použít kokosový olej?

Čistý panenský kokosový olej si zkrátka musíte zamilovat. Oceníte jej v kuchyni, skvěle se osvědčil i jako doplněk stravy a ženy si ho nemohou vynachválit, co se týče tělové či vlasové kosmetiky. Pojďme si říci, jak a kde se dá kokosový olej použít.

Náhrada krému

Jste zvyklí mazat si tělo po koupeli nebo večer před spaním a používáte k tomuto účelu krémy nebo tělová mléka? Možná to nevíte, ale pokud si budete pokožku promazávat kokosovým olejem, bude nádherně hebká, dostatečně hydratovaná, ale zároveň vám po nanesení oleje nezůstane na pokožce mastný film.

Vlasové zábaly

Máte-li problémy se suchými a roztřepenými konečky, které vám ubírají na sebevědomí, povolejte si na pomoc tento olej, který je hojně využíván jako skvělý vlasový zábal. Skvěle se vstřebává do pokožky hlavy a je vhodný pro všechny typy vlasů. Jeho úkolem je omezit třepení konečků a dokonce i vypadávání vlasů.

Masáže

Kdo by nemiloval masáž – navíc tu, kterou si můžete provádět navzájem s partnerem! I k tomuto účelu vám může posloužit několik kapiček kokosového oleje, který má velice příjemnou jemnou vůni a dobře se vstřebává.

Balzám po holení

Tento tip je spíše pro muže, ale určitě se bude hodit. Pokud má muž citlivou pokožku, která po holení podrážděně reaguje na použité krémy nebo vody po holení, pak by měl vsadit na pomocníka v podobě kokosového oleje. Ten je čistě přírodní, nenarušuje pokožku a nevytváří nevzhledné pupínky.