Víme jak na skvělé selfie!

Selfie poslední dobou zaplavují svět. Jedná se o typ fotografického autoportrétu, na kterém zachycujete sami sebe. Přiznejte si upřímně: že i vás popadlo nutkání si nějakou selfie vytvořit, když to teď dělají úplně všichni? Což o to, na focení selfie není nic špatného, chce to jen vědět, jak ho nafotit správně!

Pár tipů, jak nafotit skvělé selfie

Kdekdo by si možná řekl, že na tom vlastně vůbec nic není. Jednoduše proti sobě otočíte mobilní telefon nebo fotoaparát, zaujmete zajímavou pózu a fotka je na světě. Jenže ona to není tak úplně pravda, i na focení autoportrétu neboli selfíčka potřebujete trochu cviku. A především pak znát ty správné fígle!

Dnes jsou v módě i fotografie pomocí Polaroidu, přičemž ho nemusíte kupovat. Půjčení Polaroidu totiž nestojí příliš mnoho a vy si můžete vytvořit originální fotky nebo selfie.

  • Úsměv, který odzbrojí

    Možná jste si říkali, jak to ostatní dělají, že mají na svých selfíčkách tak přirozeně působící úsměvy?! Vy ať se snažíte, jak se snažíte, působíte uměle a nuceně. Už vás to štve a chcete to vzdát? Počkejte ještě! Zkuste se při úsměvu jazykem dotknout horního patra za zuby, mělo by to pomoci!

  • Pozadí, které překáží

    U selfíček je důležité pozadí, které se na fotce bude rozprostírat za vámi. Až se budete chtít vyfotit, ujistěte se, že za vámi nejsou lidé, tyče, stromy ani nic, co by mohlo narušovat fotografii. Pokud je ale vaším cílem, aby za vaší hlavou vystupovaly určité tvary nebo objekty, není to špatně.

  • Blesk, který je navíc

    Při focení selfíček si raději vypněte blesk. U tohoto typu fotografií není zrovna moc prospěšný, protože zvýrazňuje nedokonalosti a podtrhuje zbytečné maličkosti, které mohou fotku zkazit. Navíc kolem vás vytvoří bílou auru, která působí uměle a je zde spíše na škodu.