Vhodná kosmetika na léto? Ta s SPF faktorem!

SPF (zkratka anglického termínu sun protection factor), je faktor ochrany před sluncem. Údaj představuje, kolikrát daný kosmetický přípravek zvýší dobu přirozené ochrany kůže. Jestliže máte například denní krém s faktorem SPF 20, kůže zůstane chráněná 20x déle, než kdybyste nepoužili žádný krém.

Jestliže se v létě chcete opalovat, vystavovat pleť slunečním paprskům, rozhodně se se nespoléhejte jen na opalovací krém s UV filtrem. Ochranu pleti (hlavně v obličeji, který je slunci vystaven nejvíc) před pigmentovými skvrnami, vráskami a předčasným stárnutím podpořte vhodným denním krémem s SPF a BB krémem nebo make-upem s UV faktorem.

Jak správně používat krémy se SPF a UV faktorem

Abyste se mohli na ochrannou kosmetiku plně spolehnout, je důležité je správně používat. Například není dobré se “odbýt” jen opalovacím krémem, ale opravdu používat denní kosmetiku s SPF faktorem. Pokud by vás ale napadlo, že si proces péče o pleť usnadníte a smícháte oba krémy do jednoho, vězte, že je oba naředíte a účinek tedy bude poloviční.

Kroky správné ranní péče o pleť v létě:

  • Začněte ranním vyčištěním pleti
  • Naneste sérum nebo pleťový olej a počkejte, až se výživa vstřebá.
  • V dalším kroku použijte opalovací krém. Rozetřete ho po obličeji, krku a uších ta počkejte asi 5 minut, dokud se úplně nevstřebá.
  • Teprve teď přichází na řadu denní či BB krém nebo make-up s SPF faktorem

Pamatujte si, že ochranné faktory se nesčítají. Váš “protisluneční štít” bde tak silný jako nejvyšší faktor použité kosmetiky.

Kdy se mazat

První vrstvu byste měli aplikovat asi 20 minut předtím, než půjdete na slunce. SPF krém byste pro maximální ochranu měla nanášet každé 2 hodiny, když jste venku, pokud jste doma nebo v kanceláři, stačí po 4 – 6 hodinách.

Náš tip: Abyste nemuseli neustále smývat a nanášet novou vrstvu make-upu, pořiďte si pudr s ochranným faktorem. Pro ochranu pleti před UV zářením se pak stačí opakovaně přepudrovat.