Slyšeli jste už o banánovém oleji? Víte jak vám může pomoci?

Kdo by neměl rád banány. Ovoce, které je nabité vitamíny a minerály, především draslíkem. Obsahuje mnoho zdravého cukru, který podporuje činnost mozku. Je snadno stravitelný a působí blahodárně na činnost trávicího traktu. Ale slyšeli jste už o banánovém oleji? Voňavý a luxusní olej, který je určený především k vnějšímu užití. Je skvělý jako masážní olej, ale má také další pozitivní účinky

Banánový olej a péče o pokožku

Banánový olej je skvělý pro všechny typy pleti. Zvláčňuje, vyživuje a hydratuje pokožku. Bojuje s volnými radikály, takže pleť po použití banánového oleje vypadá mladší. Vyživuje suchou pokožku, prokrvuje ji a díky tomu pomáhá při hojení jizev a strií. Pleť zklidňuje a zmírňuje zarudnutí. Díky jemnému vmasírování do pokožky se olej dokáže vstřebat i do hlubších vrstev kůže. Díky hydratačním účinkům redukuje kožní maz, tudíž napomáhá zlepšit kvalitu pleti – po použití banánového oleje je matná a nemastí se.

Banánový olej a péče o vlasy

Hydratační účinky banánového oleje udržují normální stav pokožky hlavy a působí jako prevence proti vzniku lupů. Vyživuje vlasy od kořínků až po konečky. Podporuje růst a zdravý přirozený vzhled vlasů. Dá se využít i místo kondicionéru jako bezoplachová péče – používejte pouze na konečky.

Výroba banánového oleje doma

Samozřejmě si banánový olej doma sami nevylisujete, ale díky použití jiného oleje (například olivového, kokosového nebo mandlového) se navážou užitečné živiny ze slupek banánu na tento olej.
Postup při výrobě banánového oleje:
Slupky ze čtyř banánů rozsekáme pomocí sekáčku a vložíme do zavařovací sklenice. Sklenici naplníme až po okraj olejem dle vlastního výběru. Nádobu uložíme do tepla, pokud možno na přímé sluneční záření. Několikrát denně sklenici pořádně protřepeme. Po pár dnech sklenici otevřeme a zjistíme jak moc je banánová vůně intenzivní. Pokud je vůně banánu silná, vybereme slupky a olej přefiltrujeme.