Účinné metody na prodlužování vlasů

Většina žen je celoživotně nespokojená se svými vlasy. Jedné rostou pomalu, jinou trápí, že je má jemné a nedrží objem, další jich má moc málo. Naštěstí moderní technologie umožňují ženám vlasy prodloužit a výrazně zhustit.

Způsobů, jak prodloužit vlasy je hned několik. Ideálně byste měla práci nechat odbornicím, některé metody jsou ale tak snadné, že s trochou cviku zvládnete prodlužování sama.

Lepení pásků

Jestli se chcete bohatou hřívou blýskonout jen dočasně, například na plese, můžete použít metodu, při níž se lepí pomocí pásků vaše vlasy s přidávanými pramínky. Metoda je to účinná, ale výsledek dlouho nevydrží.

Clip-in sponky

I tento způsob je k občasnému použití, navíc i tuto metodu dokážete sama. Pomocí klip-in sponek připevníte k vašim vlasům další pramínky a hřívu si prodloužíte.

Příčesky

Nejrychleji si dlouhé vlasy dopřejete klasickou a časem prověřenou metodou, tedy příčeskem. Můžete si tak prodloužit ofinu, postranní prameny nebo třeba posadit na temeno hlavy drdol – tento způsob dává prostor kreativitě.

Naplétání a našití

Naplétání je metoda pracná, ale dlouhé vlasy vám vydrží. Princip je v tom, že vám kadeřník na vaše vlasy naplete copánky z přidávaných pramenů. Výsledek je trvanlivý a efektní, vlasy působí velmi přirozeně.

Našívání je podobná profesionální metoda, jen se vlasy k těm vašim připevní našitím. I tento způsob je trvanlivý a aplikace poměrně rychlá.

Keratin

Použití keratinu pro nalepení vlasů je stále oblíbenější, protože jde o účinnou metodu, díky které je prodloužení trvalé. Před nanesením se keratin musí zahřát a teprve pak se aplikuje na vlasy. Teplý keratin se nanese na vlasy a pak spojí s novými pramínky.

Péče o prodloužené vlasy

Aby vám prodloužení vydrželo co nejdéle potřebují vlasy speciální péči. Především si dejte pozor při mytí, abyste je nezacuchali, před mytím je pořádně rozčešte. Používejte na ně jen kvalitní kosmetiku, které vlasům dodají dostatečnou hydrataci, dejte pozor na přípravky s alkoholem, ty vysušují. Nechoďte s mokrými vlasy spát, cuchání zabráníte, když si je na noc spletete do copu.