Top 5 lákavých míst na Slovensku

S blížícím se létem začíná stále více lidí uvažovat nad cílem své letošní dovolení, s její rezervací rozhodně není dobré otálet. Letní termíny se plní rychleji, než si možná myslíte a mohlo by se tak stát, že na vás nezbude žádné zajímavé datum. Jestliže nechcete z jakýchkoli důvodů odjíždět do populárních exotických destinací a rovněž nemáte zájem strávit dovolenkový čas na území České republiky, pak si vyjeďte k našim sousedům. Připravili jsme pro vás top 5 lákavých míst na Slovensku, které rozhodně stojí za návštěvu. Ať už plánujete dovolenou na víkend nebo rovnou na čtrnáct dní, mezi našimi tipy si určitě i vy přijdete na své.

Top 5 lákavých míst na Slovensku

Slovensko je nádherná země, do které to máme jen co by kamenem dohodil. Ne nadarmo se právě sem každoročně sjíždí stále větší počet nadšených turistů z různorodých koutů země, kteří touží poznat nejen proslulé Tatry nebo pusté lesy, ve kterých můžete narazit na mohutné medvědy. Věřte nebo ne, ale Slovensko vám rozhodně má co nabídnout. Níže si představíme námi vybraných top 5 lákavých míst na Slovensku – inspirujte se a odjeďte za poznáním!

 1. Aquapark Tatralandia

  Jen málokdo by neznal proslulý aquapark Tatralandia, do kterého se s vidinou neskutečné zábavy a několika hodin nadšeného smíchu sjíždí malí i velcí ze všech koutů země. Aquapark se rozkládá v dech beroucí scenérii Vysokých a Nízkých Tater a hrdě zaujímá roli největšího vodního parku na celém Slovensku. Kromě termálních bazénů si zde můžete užívat masáže, prolézt se na horolezecké stěně, zažít zábavu díky vodním chrličům nebo si zaskotačit na toboganech.

 2. Dobšinská ledová jeskyně

  Dobšinská ledová jeskyně byla objevena v roce 1870 a již o rok později zpřístupněna pro veřejnost. Na tohle místo by měl zavítat každý nadšenec přírodních úkazů. Právem patří mezi top 5 lákavých míst na Slovensku a pokud ji navštívíte, zaručeně na tento zážitek nezapomenete. Zajímavostí je, že až do roku 1946 bylo přímo v jeskyni povoleno bruslení pro veřejnost a že je od roku 2000 zařazena mezi národní památky UNESCO.

 3. Levoča

  Že jste nikdy neslyšeli o Levoči? To bychom se hodně divili! Jedno z nejvýznamnějších měst na celém Slovensku si pro svou bohatou historii zaručeně získá i vás. Na náměstí si můžete prohlédnout více jak 50 gotických, renesančních či raně barokních patricijských domů, ovšem vaší pozornost okamžitě upoutá chrám sv. Jakuba. V jeho interiéru se nachází muzeum sakrálního umění středověku, tudíž milovníci historie tady budou lapat po dechu.

 4. Oravský hrad

  Oravský hrad je legendou a i on bezesporu patří mezi top 5 lákavých míst na Slovensku, které byste si rozhodně neměli nechat ujít, pokud k našim sousedům budete mít cestu. Oravský hrad je symbolem Oravy a rovněž je považován za jeden z nejkrásnějších hradů celého Slovenska. Není se proto čemu divit, že sem každoročně zavítá více jak 180 000 návštěvníků přijíždějících z nejrůznějších koutů země.

 5. Kamenné koule v Megoňkách

  Jestliže patříte mezi příznivce záhad, po kterých se s nadšením pídíte, pak byste měli zavítat do malé osady Milošová-Megoňky, kde se v bezprostřední blízkosti nachází záhadné kamenné koule. Největší z nich má průměr úctyhodné tři metry. Místo představuje největší známé naleziště kamenných koulí v celé Evropě, přičemž se nikdy nepodařilo s jistotou určit jejich původ.