Slyšeli jste už o peelingu na rty?

Pravděpodobně jste o něm už určitě slyšeli, ale možná patříte k těm, kdo netuší, k čemu je peeling na rty vlastně dobrý. Odpověď je jednoduchá: aby vaše rty byly stále zdravé a hebké. Péče o rty je totiž stejně důležitá jako péče o zbytek těla.

Kůže na rtech vysychá, může popraskat, tvoří se na ní šupinky. Je to nejen nevzhledné, ale může jít o nebezpečnou záležitost, protože popraskané rty jsou náchylnější k infekci. Rychlou prevencí je pochopitelně balzám na rty nebo jelení lůj, nejsou ale samospasitelné. I rty potřebují lepší péči.

Proč je peeling na rty tak skvělý

Odpověď je stejná, jako v případě peelingu na obličej nebo celé tělo. Kůže se po něm zbaví odumřelých buněk, úžasně se prokrví a rty jsou po něm hebké a vláčné. Peeling jim navíc může dodat výživu a zlepšit jejich vzhled. Jistě jste si sami všimli, že po peelingu pleť jako by omládla. A stejné to je i v případě peelingu rtů.

Druhou výhodou peelingu na rty je fakt, že za něj vůbec nemusíte utrácet. I daoma najdete řadu surovin, z nichž si dokonalý peeling na rty vytvoříte sama. A možná vás překvapí, že základní ingrediencí domácích peelingů je cukr krystal. Ten dokáže rty zbavit šupin odumřelé kůže a úžasně je vyhladit.

Jaké peelingy na rty můžete vyzkoušet

Úplně základní péči o rty, včetně prokrvení, zastane obyčejný kartáček na zuby. Každé ráno si je promasírujte krouživými pohyby a dodejte jim zdravý vzhled a krásnou barvu.

Peelingy na rty samozřejmě seženete i v obchodech s kosmetikou, většina z nich ale je také na bázi cukru nebo rozemletých kávových zrnek. Drobné částečky jsou v přípravku důležité právě kvůli exfoliaci šupinek odumřelé kůže.

doma vyrobené peelingy nakonec vyjdou levněji a můžete si na každou aplikaci připravit jen malou dávku peelingu. Tak ho budete mít na každé použití čerstvý.

Vhodné varianty DIY peelingu na rty:

  • med + cukr + olivový olej (ode všeho 1 lžička)
  • cukr + kokosový olej + med + kávová sedlina (opět po 1 lžičce)