Jak si zabalit na zimní dovolenou?

Plánujete v zimě, která tu bude co nevidět, zimní dovolenou, na kterou se v myšlenkách připravujete již teď? Možná právě vybíráte cílové místo, plánujete spoustu věcí okolo a snažíte se vytvořit v hlavě seznam věcí, které určitě nesmíte zapomenout. I když si na zimní dovolenou asi ještě počkáte, protože nám stále ještě panuje podzim, rozhodně nebude na škodu vědět, co si zabalit s sebou.

Co byste si měli zabalit na zimní dovolenou

Když se balíme na dovolenou, ať už na tu zimní nebo kteroukoli jinou, pokaždé si říkáme, že tentokrát to vezmeme pečlivě do svých rukou a určitě doma na nic nezapomeneme. Jenže jakmile přijedeme na místo, začínáme postupně zjišťovat, co všechno jsme i přes veškerou píli nechali doma. Proto pro vás máme seznam věcí které byste si měli zabalit na zimní dovolenou.

 • Oblečení je základ

  Nezbytností na zimní dovolené je oblečení. A tím máme na mysli to teplé. Chystáte-li se lyžovat nebo se věnovat jiným zimním radovánkám, pak myslete na funkční termoprádlo, nepromokavé oblečení a samozřejmě od každého kusu jeden náhradní. Samozřejmostí jsou rukavice, šála, čepice a teplé ponožky. K oblečení řadíme i to, v čem budete chodit na chatě, na hotelu nebo tam, kde budete ubytováni. S tímto oblečením to nemusíte přehánět, dvoje tepláky, tři trička a dostatek spodního prádla to jistí.

 • Bez léků ani krok

  Ať už jedete lyžovat nebo se jen tak rekreačně procházet po horách, v každém případě s sebou musíte mít léky. Do lékárničky na zimní dovolenou zabalte něco na bolest, na teplotu, případně i na nevolnost či průjem. Hodí se i něco na kašel, kapky na rýmu, dále náplasti pro drobné úrazy nebo puchýře, obvazy a obinadla pro případ, pokud by se vám na kopci něco podělo.

 • Technické věci na památky

  Budete se chtít na dovolené fotit? V tom případě potřebujete fotoaparát a k němu nabíječku. Bez telefonu by v dnešní době odjel asi jen málokdo, takže i telefon a nabíječka je snad samozřejmostí.

 • Něco na zahřátí se hodí

  Na horách je zima, což asi nikoho nepřekvapí. Takže se vám určitě bude hodit něco na zahřátí. Buď můžete vsadit na alkohol a v tom případě si zabalit placatku, do které si dáte něco ostřejšího. Pro ty, kteří alkohol nemusí, doporučujeme vzít si s sebou termosku na horký čaj nebo kafe.