Jak se začlenit do kolektivu v nové práci?

Začátek v nové práci je spojován s mnoha otazníky. Pokud nastupujete do nového zaměstnání, určitě i vámi bude cloumat nervozita. Především pak díky kolektivu, který teď bude vaším druhým domovem. Zatímco někomu začlenění do nového kolektivu nedělá sebemenší problém a podobné situace zvládá s přehledem, pro jiné to může být doslova noční můra, kvůli které se i několik dní nevyspí a v den D bude mít žaludek jako na vodě. Existuje nějaký návod, se kterým byste začlenění do kolektivu v nové práci zvládli na jedničku?!

Jak se začlenit v nové práci

Den nástupu do vaší nové práce s blíží a vám je čím dál více špatně. Bohužel nepatříte k lidem, kteří by podobné situace dokonale zvládali a cítili se v nich jako ryba ve vodě. Nezoufejte, spousta lidí by se na vašem místě cítila stejně. My vám v dnešním článku poradíme, jak zvládnout začlenění do kolektivu v nové práci. Uvidíte, že s našimi radami to nebude až takový horor!

Rada první: úsměv na tváři!

S úsměvem jde všechno lépe, tvrdí jedno známé rčení. To znamená, že i příchod mezi nové lidi bude o to snazší, pokud se u toho budete usmívat. Určitě i vy nám dáte za pravdu, že lidé, kteří se usmívají, jsou na pohled mnohem přátelštější nežli ti, kteří se mračí a vypadají, jako by je někdo před pár vteřinami naštval.

Rada druhá: nohy pevně na zemi!

Možná jste ve vašem předchozím zaměstnání patřili k elitě, díky čemuž se vám zvedlo sebevědomí. Jenže to bylo. Teď patříte mezi nováčky a nejlépe uděláte, pokud si necháte vychloubání od cesty. Dříve jste možná byli nejlepší a v zaměstnání jste tak mezi ostatními kolegy měli hlavní slovo, tady se ale přizpůsobte okolí.

Rada třetí: s každým za dobře!

V nové práci poznáte spoustu nových lidí a nejlépe uděláte, pokud se budete snažit být s každým za dobře. To neznamená, že jim musíte lézt do zadku. Máme naopak na mysli, že se budete s každým snažit prohodit pár slov. Přitom pamatujte, že i když možná vykonáváte jednu a tu samou práci a v zaměstnání si tak jste rovni, neměli byste hned automaticky tykat. Počkejte, až vám to dotyčný navrhne, přeci jen je tu déle nežli vy.