4 znamení, že potřebujete změnu práce

Změnit kariéru se lidé často bojí. Přitom stres, úzkost a nechuť výrazně ovlivňuje především náš psychický stav. Proto je důležité setrvání v práci, v níž se necítíme dobře, dobře zvážit.

Prvním krokem je uvědomit si, že jestliže uvažujete o změně zaměstnání, je v tom stávajícím něco v nepořádku, i když to na první pohled není zřejmé.

Práce neodpovídá vašemu životnímu stylu a nebo se změnily podmínky

Když jste si vybírali současnou práci, práce vám vyhovovala. Teď už ale neodpovídá vašim představám. Zamyslete se a sepište si vše, co od práce očekáváte. Na druhý papír si sepište pro a proti vaší současné práce. Výsledek vám napovíí a vy možná najdete odvahu hledat změnu.

Práce vás nenaplňuje

Může se stát, že po vypsání všech pro a proti zjistíte, že současné zaměstnání vlastně odpovídá vašim požadavkům, přesto se vám v práci z nějakého důvodu nelíbí. Možná vás práce nenaplňuje, nenabízí vám kariérní růst, nevidíte důvod, proč pokračovat. Najděte si práci, která vás bude motivovat a inspirovat.

Nedostatečné finanční ohodnocení

Nikoho nebaví chodit do práce za málo peněz.Než začnete uvažovat o odchodu, zeptejte se nadřízeného, co můžete udělat pro to, aby jste dosáhli zvýšení platu. Jestliže se zvýšení platu nedočkáte i po několika letech, je opravdu načase uvažovat o změně.

Špatný kolektiv

Pokud si nerozumíte s kolegy,je situace na pracovišti dlouhodobě neudržitelná. Místo soustředění na práci neustále pracujete pod tlakem, kvalita odvedené práce tomu pak odpovídá. Ubližujete tím nejvíce sobě.

Nejlepší variantou, pokud je to možné, je pokusit se najít s kolegou řešení vašeho problému. Nejspíš se i on cítí špatně v napjatém prostředí a možná jen kvůli nedorozumění. Jestli to nepomůže, je čas se  rozloučit. Totéž platí i ve vztahu k nadřízenému pracovníku.

Každý člověk by měl mít práci, která pro něj má smysl, náplňuje ho a obohacuje.