Jak se vyrovnat s bolestivým rozchodem?

Váš svět se zničehonic sesypal jako domeček z karet, vyhlídky do budoucna se zahalily do černé tmy, pro uslzené oči nevidíte na dva metry před sebe, ze sladkého se vám již začíná obracet žaludek a marně hledáte odpověď na otázku, jak se vyrovnat s bolestivým rozchodem. Je to jen pár dní, co vám váš drahý řekl sbohem, ať už k tomu měl jakýkoli důvod a vám po něm zůstal jen prázdný byt a srdce plné vzpomínek. Nemá cenu trápit se dlouho, ale dá se pochopit, že rozchod bolí. Ještě než se uzavřete před světem, zabarikádujete se ve svém bytě s hromadou sladkostí a začnete přemýšlet nad nejhorším, přečtěte si dnešní článek. Poradíme vám, jak se vyrovnat s bolestivým rozchodem, který vás do srdce zasáhl jako blesk z čistého nebe.

Užitečné rady jak se vyrovnat s bolestivým rozchodem

Rozchod zasáhne každého, i tu nejsilnější z nás. Zvláště pokud je rozchod nečekaný a přijde doslova ze dne na den, kdy nemáte o krachujícím vztahu sebemenší ponětí a partnerovo rozhodnutí vás tak nemile překvapí a zaskočí. Nezáleží na tom, zda jste spolu byli rok, pět let nebo jste se znali jen několik měsíců. Pokud jste dotyčného milovali, není se čemu divit, že vás rozchod s ním bolí a vaše srdce krvácí.

Rada první: nebyl přece až tak dokonalý!

Možná jste svého bývalého viděli v růžových brýlích a neshledávali na něm jedinou chybičku. Teď se nad tím ale zamyslete zpětně, opravdu byl tak dokonalý? Opravdu na něm nebylo nic, co vás k smrti vytáčelo a co vám strašně lezlo na nervy? Bylo, viďte? Tak vidíte!

Rada druhá: tenhle nechtěl, bude chtít jiný!

Znáte to pořekadlo: pro jedno kvítí slunce nesvítí? Tak se ho teď držte, klidně si ho napište na papírek a přilepte na ledničku nebo na zrcadlo. Že o vás tenhle týpek přestal mít zájem ještě neznamená, že o vás nebude mít zájem někdo jiný a mnohem lepší. Proto se otevřete novým zítřkům, nikdy totiž nevíte, kdy toho pravého potkáte!

Rada třetí: obklopte se kamarádkami, jsou tím nejlepším lékem!

To nejhorší, co po rozchodu můžete udělat, je zůstat sami. Zavřít se v bytě a sednout si na gauč s kopcem zmrzliny a romantickým filmem v televizi vám akorát tak uškodí. Mnohem lepší je poslat SOS SMSku nejlepším kamarádkám, které jsou tu od toho, aby vás v těchto chvílích podpořily. Zajděte si ven, ke kadeřníkovi, běžte se bavit, užívejte si života.