Jak se starat o podprsenku

Snad každá žena nosí podprsenku, která představuje oporu pro její vnady a zároveň i tichou pomocnici pro jejich zvýraznění, případně přidání optických centimetrů. Je jen málo žen, které chodí na veřejnosti bez podprsenky, a protože si to většina z nás nemůže dovolit, měli bychom vědět, jak se starat o podprsenku, aby nám co možná nejdéle sloužila tak, jak by měla.

Víte, jak se starat o podprsenku?

Možná vám to přijde absurdní a říkáte si, jakou speciální péči asi tento kousek spodního prádla vyžaduje. Možná vás obsah dnešního článku překvapí a donutí zamyslet se nad tím, zda něco neděláte špatně.

Vzhledem k tomu, že drtivá většina žen nemá tušení, jak se starat o podprsenku správně, jsme se rozhodli sepsat pro vás několik základních a praktických rad, s jejichž pomocí už žádné chyby v péči o své spodní prádlo neuděláte.

Základní rady v péči o podprsenku

A teď již k samotnému jádru pudla!

  1. Když si koupíte nový model, vyperte jej!

    Absolvovala jste nákupní kolečko, při kterém jste strávila několik dlouhých minut v kabince zkoušením několika druhů a typu podprsenek, abyste našla tu pravou? Když si nový skvost donesete domů, vyperte jej. Možná to zní jako banalita, ale mnoho žen nový kousek ihned nosí, což je špatně. Proč? Textilie jsou vyráběny za použití velkého množství látek na chemické bázi, a proto je důležité každý kousek před jeho nošením důkladně vyprat.

  2. Podprsenky perte raději v ruce!

    Investovala jste do nového modelu nekřesťansky vysoké peníze? Pak předejděte jeho možnému zničení a neperte podprsenku v pračce. Praní spodního prádla v ruce se doporučuje minimálně během prvních šesti měsíců. K praní podprsenek používejte vlažnou vodu a používejte k tomu přípravky přesně určené, nejlépe v tekuté formě. Nejdříve spodní prádlo namočte a nechte 5 minut odpočinout, poté se prostředek dostane až do tkaniny a vy jej můžete jemnými pohyby vyprat.

  3. Žádné ždímání a sušení na sluníčku!

    Nezáleží na tom, zda podprsenku vyperete ručně nebo v pračce, tak či onak byste ji neměla ždímat. Košíčky jsou náchylné a pokud byste se snažila dostat z nich vodu, mohla byste je poškodit. Dalším upozorněním je zákaz sušení na sluníčku, protože by s největší pravděpodobností došlo k vyšisování barev a podprsenka by tak ztratila původní krásu.