Jak se starat o pleť v zimě?

Jak se starat o pleť v zimě, aby jí neškodily nízké teploty, štiplavý mráz nebo časté přechody z tepla do zimy? To je otázka, nad kterou se právě v tomto čase zamyslí snad každá z nás. Není žádným tajemstvím, že naše pleť v zimě hodně trpí a pobyt venku ji příliš nesvědčí. Co tedy musíte udělat proto, aby vaše tvář dostala tu nejlepší péči a byla tak připravena na zkoušky, které jí aktuálně panující počasí každý den připravuje? Na to se teď společně s námi můžete podívat v dnešním článku!

Jak se starat o pleť v zimě?

Jestliže se bojíte nutnosti investovat do předražených krémů, které by si teď před Vánoci pohrály s vaším rozpočtem, pak vás hned v úvodu uklidníme – nic takového nebude potřeba. Pro svou pleť totiž můžete udělat mnohem více, nežli utrácet peníze za drahé produkty, jejichž pořizovací cena má mnohdy několik ciferných míst.

  • Hydratujte za jakékoli situace

    Držíte se rozšířené představy, že vám krém na tváři v nízkých teplotách zamrzne a z tohoto důvodu si pleť pro jistotu nemažete vůbec? Tato povídačka je naštěstí jedna velká habaďůra, které rozhodně nemusíte věřit. Ba naopak! Hydratovat pleť právě teď v zimě je klíčové, proto si do zásoby pořiďte krém s dostatečným množstvím hydratačních složek.

  • Peeling jako týdenní rituál

    Vaše pleť v zimě opravdu dostává hodně zabrat a je tedy důležité ji ve všech směrech maximálně rozmazlovat. Ideálním řešením jsou peelingy, které zbaví kůži starých buněk a pleť příjemně prokrví. Určitě vám nemusíme říkat, že pokud se peelingu budete věnovat jednou za čas, nebude mít takový účinek. Proto vám radíme provádět peeling jednou týdně, můžete si z toho udělat fajn rituál.

  • Make-up raději tekutější

    Nikdo vás nechce nutit k tomu, abyste se přes zimu vzdaly veškerých vymožeností v oblasti ženské krásy. Drtivá většina žen každý den používá make-up či jiná líčidla, aby si dodaly na sebevědomí a udělaly se krásnějšími. Pokud víte, že bez make-upu nedáte ani ránu, investujte do tekutějšího výrobku, jehož součástí budou tolik důležité hydratační složky. Na zimu radíme vyhýbat se obloukem zmatňujícím make-upům a dát přednost těm rozjasňujícím.