Ranní rituál – skincare pro krásnou pleť

Pleť, o níž se pečuje pravidelně, vypadá o poznání lépe, než ta zanedbávaná. Pěstěná pleť vypadá dobře, protože je hydratovaná, vyživená a chráněná proti UV záření. Stačí si zvyknout na pár základních pravidel, jak pečovat o pokožku ráno, a tyto pravidla dodržovat každý den.

Vytvořte si z péče o pleť svůj malý ranní rituál a už nikdy se vám nestane, že půjdete z domu bez opečované pokožky. Stačí opravdu jen pár minut každé ráno, aby vaše pleť byla viditelně zdravější a krásnější.

Ranní rutina v péči o pleť

Řada žen začíná ráno tím, že na obličej nanese make-up a odchází. Přitom vrstva krycího make-upu není přesně to, co ráno nevyhnutelně potřebujete, pokud nejste fotomodelka a nepřipravujete se na focení módního katalogu. Vaše pleť potřebuje po ránu pětiminutovou rutinu, díky níž získá výživu, vzduch a hydrataci. JAk na ranní péči ve čtyřech krocích?

1. Čištění pleti

Možná si myslíte, že čistit si pleť ráno je zbytečné. Vždyť jste si ji čistili večer, ne? Jenže v noci pokožka (stejně jako všechny tkáně v těle) regeneruje a během této aktivity vylučuje toxiny. Ty se póry dostanou na povrch těla a tedy i na obličej. Proto je nutné znovu pleť vyčistit.

2. Ošetření okolí očí

Druhým krokem je nanesení očního krému na citlivé partie kolem očí. Oční krém zklidní otok v partii očí, zmírní vznik vrásek a eliminuje i tmavé kruhy pod očima, takže nebudete hned po ránu vypadat unaveně. Okolí očí ošetřete dřív, než se zaměříte na zbytek obličeje.

3. Pleťové sérum dodá výživu

Pleťové sérum je koncentrovaný přípravek a obsahuje řadu vitamínů a výživných látek, které se velmi rychle a dobře vstřebají. Naučte se aplikovat sérum každé ráno, jistě i vy oceníte rychlé výsledky v proměně kvality vaší pleti.

4. Hydratace

Ranní skincare rituál zakončíte denním krémem, jímž dodáte pokožce hydrataci a “uzavřete” ji před vlivy zvenčí. V letních měsících si vyberte denní krém s UV faktorem, abyste ji chránili i před slunečním zářením.