Rady a triky single cestovatelek

Už dávno není nutné, abyste si na cestu hledala společnost.Pokud chcete cestovat a nechybí vám základní vlastnosti cestovatele, jako je smysl pro dobrodružství, psychická odolnost, touha po objevování, samostatnost a jistý stupeň praktické zručnosti, klidně si můžete vyrazit do světa úplně sama. Single.

Nejčastější naše obavy spojené s cestováním se vážou k bezpečnosti, k dostupnosti základní hygieny a k schopnosti dorozumět se. Jak si to můžete na cestách ulehčit a obavy rozptýlit? Inspirujte se našimi tipy.

Podávejte o svých plánech informace

Ono to není jen o chlubení se na sociálních sítích, především jde o vaši bezpečnost. Proto by vždy někdo z vašich blízkých měl znát vaše plány na následující dny, aby bylo možné zajistit vám pomoc, kdybyste se náhodou ocitla v úzkých. Pokud se chystáte na výpravu do odlehlých, neobydlených či špatně přístupných částí zeměkoule, je dobré dát o tom vědět i Dobrovolné registraci občanů České republiky při cestách do zahraničí, známá jako „DROZD”. Ale sólo výpravy do džungle jsou asi opravdu výjimečné.

Do tmy doma!

Pamatujete si tento častý příkaz vašich rodičů? V rámci vaší singl cesty je to pravidlo,které byste měla dodržovat, a po setmění být na místě, kde jste ubytovaná. Než se vydáte na cestu, požádejte své známé o případné kontakty v lokalitě, kam se chystáte. Kdyby se totiž stalo něco nepředvídaného, budete se mít na koho obrátit o pomoc. Třeba aby vás odvezli do hotelu, když zabloudíte.

Je jasné, že se chcete seznámit s místním obyvatelstvem, je ale nutné hned od začátku stanovit hranice a nenechat se zlákat k nepředloženostem. Noční dobrodružství nemusí dopadnout tak, jak si představujete.

Obezřetnost, nenápadnost

Opatrnosti není nikdy dost, to si žena uvědomuje každý den svého života – tím víc, když cestuje sama. Být obezřetná ve dne v noci se rozhodně vyplatí, také neupoutávat na sebe pozornost nápadným oděvem a drahými šperky. Pozorujte své okolí, jestli vás někdo nesleduje,  a dejte na své instinkty, pokud jde o bezpečí. Vynechte odlehlá a těžko přístupná místa. Dodržujte zákony a společenská pravidla země, kde jste na návštěvě, vyzařujte ze sebe pokoru a respekt, nicméně se tvařte tak sebevědomě, jak jen to jde.

Buďte flexibilní

Nesnažte se jít hlavou proti zdi a pokud vám některý z plánů nevyjde, upravte ho podle momentálních možností. Je nesmyslné lpět na původním itineráři za každou cenu, jestliže by jeho uskutečnění vyvolávalo konflikt nebo jen zbytečný stres. Cestu si chcete užít, proto mějte v zásobě plán B. A klidně i plán C nebo D, jen aby bylo vaše dobrodružství co nejúžasnější.